Splnili jsme cíl, stačilo dát dohromady partu, hodnotí Kotal úspěšnou štaci ve Spartě

Splnili jsme cíl, stačilo dát dohromady partu, hodnotí Kotal úspěšnou štaci ve Spartě
OBSAHUJE OHLASY

Sparta porazila v předposledním kole letošního ročníku Fortuna:ligy Jablonec 3:0 a upevnila se tak na třetím místě tabulky. Právě toto umístění byl cíl pro Václava Kotala, který se na lavičku Sparty dostal během jara po vyhazovu Václava Jílka. Kouč Sparty tak zhodnotil své prozatímní působení na Letné a okomentoval duel s Jabloncem.

"Když jsem přišel k týmu, věděl jsem, že tu jsou kvalitní hráči, jen jsem je dal dohromady a fungujeme jako parta," vidí Kotal důvod úspěchu Sparty. Svůj úkol ale bývalý kouč Hradce, Brna či sparťanského béčka splnil. "Jsme v lize třetí, vyhráli jsme pohár a cíl, který jsem dostal za úkol, jsme tak splnili," konstatuje Kotal. "Sezóna pro nás ale nekončí, za týden nás ještě čeká derby se Slavií," připomíná však důležité utkání.

Není jisté, zda bude Kotal Spartu trénovat i příští sezónu, vzhledem k této formě ale vedení nemá důvod ke změně. Kotalovi ovšem pomáhali zejména hráči, kteří Spartu nejspíše v létě opustí - Adam Hložek a Dávid Hancko, s otazníkem je pak Guelor Kanga. Pravděpodobně poslední zápas na Letné odehrál brankář Florin Nita. "Kdybych měl někoho vyzvednout, tak to bude právě Nita. Hrál skvěle," okomentoval Kotal výkon rumunského reprezentanta v duelu s Jabloncem. 

A Hancko? "Nejspíš by musel sám přispět nějaké peníze, aby jej Fiorentina pustila," usmíval se Kotal. Právě Hancko byl navíc zvolen mužem zápasu. Kotal ovšem navzdory výhře 3:0 nad Jabloncem nebyl úplně spokojený. "V prvním poločase bylo z naší strany málo pohybu, možná kvůli oslavám," nelíbilo se Kotalovi a narážel tak na úspěšnou jízdu MOL Cupem, který vyhrála tento týden.

"Naštěstí jsme dali ze začátku obou poločasů gól a hra byla klidná, potom už jsme dominovali. Chtěli jsme hrát po stranách a dařilo se nám to," viděl Kotal příčinu tohoto výsledku. S tím souhlasil i nespokojený trenér Jablonce Petr Rada, mimochodem bývalý lodivod Sparty. 

"Prohráli jsme kvůli začátku obou poločasů. Je to pro mě nepochopitelné, hráče jsem na to přesně upozorňoval. Neměli jsme co ztratit, měli jsme šance, ale nepadalo nám to, nejsme dostatečně důrazní. Sparta je efektivní a produktivní a proto vyhrála. Dnes jsme to prostě nezvládli," hodnotil Rada duel Jablonce. Ten se příští týden s Libercem na dálku popere o čtvrté místo.