Kozák před středečním derby v Edenu: Vůbec se nebude hrát přátelsky, bude to tvrdý zápas

Kozák před středečním derby v Edenu: Vůbec se nebude hrát přátelsky, bude to tvrdý zápas

Libor Kozák má nemalou šanci, aby se stal nejlepším střelcem sezony 2019/2020. Právě teď má na kontě 14 tref jako slávista Petar Musa, jenže ten už ve středečním pětatřicátém kole v derby slavných "S" nemůže nastoupit.

O střelecké koruně úplně nepřemýšlí. "Náš cíl je poslední zápas zvládnout, tohle je jen třešnička na dortu. Ale jak říkám, hlavní je týmový úspěch. Vím, jaká ta statistika aktuálně je, uvidíme. Uvidíme, co z toho bude," pronesl na webu sparta.cz bývalý forvard Opavy či Liberce.

Ten dal v neděli osmnáctou soutěžní branku v ročníku a nakonec se dokázal odtrhnout i od druhého nejlepšího střelce týmu Guélora Kangy. "S klukama jsme se o tom trošku bavili. Věděl jsem, že tam mám nějakou ztrátu, tak jsem si říkal, že jestli půjdu na hřiště, tak to zkusím. Trenér taky věděl, tak mě tam dal na celý poločas," připomněl krok Václava Kotala.

Jak složité to bylo s koncentrací po oslavách zisku MOL Cupu? "Samozřejmě je to po těch oslavách horší, ale jsme profíci, museli jsme se nachystat. V neděli jsme to zvládli, i když tam byla hluchá místa, kdy jsme ztráceli jednoduché míče. Naštěstí to Jablonec nevyužil. Teď se můžeme chystat na poslední zápas a pak na dovolenou," naťukl blízkou budoucnost kolega Hložka, Karabce, Tetteha a spol.

Střet se Slavií proběhne ve vršovickém Edenu. "I když v tom zápase nejde o postavení v tabulce, tak je to pořád derby. Vůbec se nebude hrát přátelsky, bude to tvrdý zápas. A budeme chtít uhrát nějaký výsledek," potvrdil bojovnou náladu člen širšího kádru české repre, jenž v zahraničí prošel Laziem i Aston Villou.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.