Nita a očekávané letenské loučení? Podle informací Kotala nikam neodchází...

Nita a očekávané letenské loučení? Podle informací Kotala nikam neodchází...

Třiatřicetiletý rumunský gólman Florin Nita, za něhož zaplatilo slavné "S" v úvodu roku 2018 zhruba dva miliony eur, je součástí sparťanského hemžení již dva a půl roku.

Protože už je však vytížení někdejšího strážce svatyně Concordie Chiajna či FCSB o poznání menší, než tomu bylo v první polovině jeho pražského angažmá, ve vzduchu má viset jeho návrat do rumunské Ligy I.

Tím spíš, že týmovou jedničkou už je nějaký čas mladší Milan Heča a nejslavnější tuzemská značka před pár týdny přivedla do kádru také exžilinského Dominika Holce.

Všechny indicie nasvědčují k odchodu. Hlavní kouč Václav Kotal však Nitu, jenž v roce 2020 zasáhl v lize jen do tří utkání, po závěrečném hvizdu s Jabloncem chválil a o možném úprku podle svých slov nic moc neví...

Byl to tedy jeho rozlučkový duel, nebo ne? "Nedokážu odpovědět, má u nás platnou smlouvu. Podle mých informací nikam neodchází. Uvidíme v následujících dnech. Je to otázka jednání," uzavřel nástupce Václava Jílka, jenž zároveň potvrdil, že se aktuálně složitě jedná také o Dávidu Hanckovi.

Hašek zřejmě opět povede svého staršího syna, který i přes pár kontaktů stále nenašel klub