Sešívaní se Júsufa zbavit nemusí. Je to skvělý kluk do kabiny, hodně nám pomáhal i mentálně, chválí Trpišovský

Sešívaní se Júsufa zbavit nemusí. Je to skvělý kluk do kabiny, hodně nám pomáhal i mentálně, chválí Trpišovský

Sedmadvacetiletý reprezentant Bahrajnu Júsuf Hilál je sice čerstvým ligovým šampionem, ale až tak povedený ročník za sebou na Sinobo Stadium nemá.

Za vršovické "S" neskóroval v rámci žolíkovských startů ani v Lize mistrů, ani v MOL Cupu a ve Fortuna:lize rozvlnil síť dvakrát, s tím, že většinu utkání proseděl na lavičce náhradníků.

16 vystoupení, z toho šest v základní sestavě a jen 522 minut čistého času strávených na trávnících opravdu nejsou žádné velké herní vytížení.

Ať tak, či ta, ve čtvrtém kole nadstavby na severočeském stadionu U Nisy se prezentoval zřejmě nejlepším výkonem své sešívané éry, což podpořil také čísly.

Jednu branku vstřelil z přímého kopu a druhou trefu pak připravil chorvatskému kolegovi i konkurentovi Petaru Musovi, jenž tak má stále šanci na střeleckou korunu a bude potřebovat, aby ve středu Slavia proti Spartě neinkasovala.

Jak viděl vytáhlého forvarda s minulostí v Bohemians 1905 jeho šéf Jindřich Trpišovský? "Je to skvělý kluk do kabiny, hodně nám pomáhal i mentálně. Jeho výkony nebyly z různých důvodů ideální, jednak má za sebou ramadán, druhak se mu příliš nedařilo při startech. Možná mu úplně nevyhovovalo naše rozestavení, výkon v Liberci byl možná umocněn tím, že hrál ve dvojici s Petarem Musou. Ukázal svoje silné stránky, jako je krytí míče a hra hlavou, vyhrál několik vzdušných soubojů a poslal Petara do šance, ze které padl gól. Pak ukázal další svoji přednost, jeho střely z dálky jsou jak když kopne kůň," chválil úspěšný stratég, jehož slova nabídly stránky slavia.cz.

Bude se s ním počítat také v sezoně 2020/2021? Toť otázka. "Určitě to byl jeho nejpodařenější výkon ve Slavii a když bude mít více klidu a sebedůvěry, určitě umí zahrát ještě lépe. Teď měl jedna plus jedna a spoustu dobrých akcí, naznačuje to je v něm velký potenciál, který ještě bohužel z více důvodů neukázal,“ uzavřel trenér, jenž se dostal ke slávistické angažmá přes Žižkov a Slovan.

Vízek o Slavii: Kolář je světový gólman, Matoušek by musel hrát jako Maradona