Harazima lanařil Baník po pouhých sedmi prvoligových startech. V Opavě ale tentokráte neuspěl...

Harazima lanařil Baník po pouhých sedmi prvoligových startech. V Opavě ale tentokráte neuspěl...

Devatenáctiletý krajní obránce Opavy Štěpán Harazim má sice na kontě pouhých sedm prvoligových startů, ale i ty mu stačily na to, aby vyvolal zájem okolních klubů.

Ze Slezska však zatím neprchá, neboť na současné adrese prodloužil kontrakt, který měl ještě na půl sezony do prosince 2020...

"Vnímali jsme, že o Štěpána byl zájem z jiných ligových klubů a jsme rádi, že jsme se s ním domluvili na prodloužení spolupráce. Je naším odchovancem a ceníme si toho, že svému mateřskému klubu dal přednost před jinými nabídkami. Je to fotbalista, kterého jsem sledoval už v době, kdy jsem do klubu přicházel. Věřil jsem, že to dotáhne do ligy a jsem rád, že se to Štěpánovi povedlo. Jedná se o hráče s velkou perspektivou směrem do budoucna," informoval na webu sfc.cz sportovní manažer Opavy Alois Grussmann.

Ten sice konkrétní ohledně zájemců nebyl, ale má se za to, že jedním z nich byl Baník Ostrava, jenž do opavského kádru "sahá" pravidelně a v nedávné minulosti přivedl na Bazaly Jaroslava Svozila, Tomáše Smolu či Nemanju Kuzmanoviče.

O lákání jinam dobře věděl i perspektivní bek předposledního celku tabulky ze Stadionu v Městských sadech. "V poslední době jsem evidoval zájem dalších klubů, což mě potěšilo, ale rozhodl jsem se setrvat tady. Věřím, že se v Opavě mohu posunout výš, navíc cítím důvěru trenérů Kováče se Skácelem, jenž mě trénoval už v dorostu. Jsem rád, že jsme se domluvili. Opavě jsem velice vděčný za příležitost, kterou jsem tady dostal. Hrát ligu byl vždycky můj cíl. To, že jsem mohl jako odchovanec už 19 letech naskočit do nejvyšší soutěže, je pro mě splněným snem. Rád bych tímto poděkoval i všem trenérům, kteří mi pomáhali při cestě za mým snem," doplnil Harazim, jehož vyjádření publikovaly stránky sfc.cz.

Nadějný zadák, jenž je o třiadvacet let mladší než spoluhráč Pavel Zavadil, samozřejmě může odejít i v případě víceletého kontraktu, ale případní nápadníci už budou muset platit.

Součástí Sigmy je i Hubníkův potomek: Věřím, že bude ještě lepší než já a že to také někam dotáhne