Staněk čekal na šanci více než půl roku. Pro Viktorii je podstatné, že když dostane šanci, svou pozici zvládne

Staněk čekal na šanci více než půl roku. Pro Viktorii je podstatné, že když dostane šanci, svou pozici zvládne

Někdejší gólman Sparty, Evertonu či Českých Budějovic Jindřich Staněk si sice na svůj plzeňský debut v soutěžním utkání musel počkat více než šest měsíců, ale dočkal se.

Stalo se tak v bezgólovém utkání s Baníkem Ostrava. "Byl to těžký zápas s náročnými podmínkami, co se týká počasí. Bojovali jsme, vytvořili jsme si nějaké šance, kdy Jan Laštůvka chytil dvě tutovky," připomněl čtyřiadvacetiletý debutant v barvách Viktorie.

Čisté konto hned na úvod náhradníka Aleše Hrušky ovšem potěšilo. "Byl to pro mě speciální den, moc si vážím této příležitosti a jenom škoda, že jsme tu nezvítězili, protože nějaké šance jsme na to měli,“ doplnil na webu fcviktoria.cz brankář, jenž hostuje v Doosan Aréně z Dynama.

I když se o svém startu dozvěděl až pár hodin před výkopem, v žádném případě neprotestoval. "Musím být připravený na takový okamžik. Probíráme to s trenérem gólmanů Matúšem Kozáčikem,“ uvedl vítěz FNL ze sezony 2018/2019.

A jak se líbil hlavnímu kouči Adrianu Guľovi? "Myslím, že svoje místo si zastal a je dobře, že jsme se rozhodli mu dát příležitost. Pro nás je podstatné, že když dostane šanci, tak svou pozici zvládne,“ doplnil šéf plzeňské lavičky.

Kdo bude stát mezi třemi plzeňskými tyčemi druhou červencovou středu proti Slovanu Liberec - čeká repete na rodáka ze Strakonic, nebo se do svatyně vrátí o deset let starší Hruška?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.