Allegri už je rok bez angažmá. Jaké má vztahy se Zidanem a proč jej odmítl nahradit na San Bernabeu?

Allegri už je rok bez angažmá. Jaké má vztahy se Zidanem a proč jej odmítl nahradit na San Bernabeu?

Massimilliano Allegri patří k nejuznávanějším fotbalovým trenérům současnosti, za pět let udělal z Juventusu špičkový evropský tým a dvakrát se dostal do finále Ligy mistrů, k tomu pět Scudett v řadě mluví za vše. Loni se však se Starou dámou po dohodě rozešel a nyní je nezaměstnaný.

Juventus Allegriho nevyhodil, obě strany se ovšem dohodly, že je na místě změna, Stará dáma Allegrimu poděkovala za skvělou práci a nahradila jej Mauriziem Sarrim. Allegri je od té doby nezaměstnaný. Spekulovalo se, že by převzal Manchester United, Arsenal nebo Bayern Mnichov, všechny týmy už si ale své trenéry opatřily (respektive Manchester United vyjádřil důvěru Solskjaerovi i nadále).

Nového zaměstnavatele mohl mít Allegri už v roce 2018, kdy na post hlavního kouče Realu Madrid rezignoval Zinedine Zidane. Allegri nyní zpětně přiznal, že s Bílým baletem několik jednání proběhlo, on ale tehdy zůstal věrný Juventusu a těšil se na spolupráci s Cristianem Ronaldem, který z Realu v té době přestoupil do Juventusu.

Zidane se poté do funkce po necelém roce vrátil a Allegrimu se tak zavřelo místo na San Bernabeu. Pravděpodobně by totiž italský trenér býval převzal Bílý balet o rok později. On však ničeho nelituje a Zidana, který jej porazil ve finále Ligy mistrů 2017 a o rok později ve čtvrtfinále soutěže, jako trenéra uznává.

"Je to skvělý trenér. Je velmi podceňovaný, ale já poznám jeho genialitu. To, že do hry Realu zařadil Casemira změnilo dějiny fotbalu. Takový defenzivní štít Realu chyběl a díky tomu vyhráli třikrát Ligu mistrů v řadě," prozradil Allegri. "Co se týče mě, momentálně si užívám život v Livornu. Samozřejmě bych rád někoho trénoval, ale čekám na nabídku klubu, který má nějakou vizi, která mě osloví," přiznal bývalý kouč AC Milán a Juventusu.

Stejně jako Zidane Allegrimu "zasedl" místo v Realu, Hansi Flick jej letos připravil o kancelář v Allianz Areně. Není jisté, kam budou směřovat Allegriho další kariérní kroky, vyloučené ale není ani angažmá v Barceloně, kde to má nahnuté Quique Setien a kde by asi své sympatie k Zidanovi musel tajit...

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.