Pelta by si na jablonecké Střelnici dokázal představit až 7 posil včetně Hrubého či Vlkanovy

Pelta by si na jablonecké Střelnici dokázal představit až 7 posil včetně Hrubého či Vlkanovy

Jablonec, který před posledním kolem nadstavby stále sní o čtvrté pozici, by se mohl v letní přestávce dočkat nemalého posílení, což je dobrá zpráva jak pro zelenobílé fanoušky, tak pro hlavního kouče Petra Radu.

"Pokud půjdeme do předkola Evropské ligy, chceme šest až sedm nových kvalitních hráčů," sdělil šéf severočeské značky Miroslav Pelta novináři Luďku Mádlovi.

První letní posilou ambiciózního klubu ze severu země se stal slovenský rychlík se sparťanskou minulostí Ivan Schranz, jenž dorazil na Střelnici z jihočeského Střeleckého ostrova.

A o kom se jedná dál? Má jít o tváře, které jsou v současné době k nalezení v kádrech Baníku Ostrava a druholigového Hradce Králové.

Sportovní úsek Jablonce vede například dialog o šestadvacetiletém záložníkovi Robertu Hrubém, který už je pár let v Ostravě a předtím prošel Slavií i Teplicemi.

Pod nynějším koučem Lubošem Kozlem však na růžích ustláno rozhodně nemá a sestava Baníku se ho netýká vždy. Je však v ideálním fotbalovém věku a nová motivace formou nového klubu by ho mohla opět nakopnout.

Na jabloneckém seznamu přání pak figuruje i o rok mladší středopolař východočeských Votroků Adam Vlkanova, který je nepostradatelnou součástkou družiny, jíž velí Zdeňko Frťala.

Díky tomu, že v doznívajícím ročníku FNL nasázel již třináct branek, se ho týká i boj na čele střelecké tabulky, s tím, že na vedoucího Stanislava Klobásu z Jihlavy chybí drobnému fotbalistovi s druholigovým titulem z roku 2016 pouze jedna trefa.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.