Král: Ruský pohár je pro nás prioritou, jen přes něj se můžeme dostat do Evropy

Král: Ruský pohár je pro nás prioritou, jen přes něj se můžeme dostat do Evropy

Dvaadvacetiletý reprezentant Česka Alex Král na konto aktuální situace ozřejmil, že kluby ruské Premier League mají povoleno zaplnit deset procent kapacity stadionu.

"My máme velký stadion pro 45 tisíc diváků, takže se v něm čtyři a půl tisíce fanoušků ztratí. Ale tak jsou nastavená pravidla, musíme je přijmout. Celkově je skvělé, že se lidé pomalu do hledišť zase vracejí," liboval si v interview pro sport.cz bývalý zadák Slavie či Teplic.

Jeho Spartak Moskva má po koronavirové odmlce za sebou čtyři zápasy s bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou proher s CSKA Moskva a Tambovem a i kvůli tomu je v tabulce až na nepříliš lichotivé sedmé pozici...

"Přestávka nám bohužel uškodila. Před ní jsme byli nastartovaní, kromě zápasu s Krasnodarem jsme vyhráli všechno včetně přípravných zápasů. Byli jsme na správné cestě. Škoda že pauza přišla. Body ztrácíme úplně zbytečně. Například o víkendu doma s Tambovem jsme dvakrát vedli, ale stejně jsme si zápas nechali vzít. Podobně i v utkáních předtím, ve kterých se navíc odehrály sporné momenty. Měli jsme kopat penalty, neuznali nám regulérní góly. Ale nemá cenu se k tomu vracet," krčil rameny člen desetinásobného ruského šampiona, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Král, jenž se právě teď připravuje na středeční domácí klání s Lokomotivem Moskva, si hodně slibuje alespoň od Ruského poháru. "Teď prostě potřebujeme zareagovat výhrami. A především se soustředit na Ruský pohár. Ten je pro nás prioritou, jen přes něj se můžeme dostat do Evropy. Ambice nás hráčů i klubu jsou jasné, poháry jednoznačně chceme hrát. Semifinále hrajeme na Zenitu, los k nám tedy moc nakloněný nebyl. Ale věřím, že postoupíme," doplnil na sport.cz Král, jenž zatím absolvoval v trikotu moskevského celku 18 soutěžních zápasů.

A jak košický rodák ze stáje agentů Karola Kisela a Martina Latky soudobý náročný program zvládá? "Hrajeme dvakrát týdně – ve středu a v sobotu. Ve stejném modelu pojedeme až do konce. Zvládám bez problémů, během přestávky jsem na sobě dost pracoval. V Moskvě i v Česku. Stihl jsem se vrátit před uzavřením hranic. Když se liga přerušila a bylo jisté, že minimálně měsíc budeme mít volno, zahraniční hráči dostali povolení odletět domů. Domluvili jsme si soukromé letadlo, letěli jsme do Berlína. Odtud pak každý do svých zemí," zakončil na sport.cz svěřenec mladého německého kouče Domenica Tedesca, který před příchodem na východ Evropy velel v Schalke 04.

Kdo z nich se vrátí zpátky do ráje? Podívejte se na jedenáctku slávistů půjčených na hostování!