Mourinho opět remizoval, Manchester United si v Birminghamu prodloužil báječnou šňůru

V londýnském derby mezi hostující Chelsea a Crystal Palacem byli úspěšnější svěřenci Franka Lamparda, ti vyhráli ve 34. kole anglické ligy těsně 3:2. Watford zvládl důležitý zápas o záchranu nad Norwichem. V souboji dvou českých reprezentantů byl radostnější útočník Vydra, ten za Burnley odehrál 58 minut, Souček hrál celý zápas. Manchester City si pojistil druhou příčku vysokou výhrou. Ve čtvrtek Tottenham remizoval s Bournemouthem 0:0 a Everton se Southamptonem 1:1. Manchester United poté porazil v Birminghamu tamní Aston Villu a aktuálně táhne sérii 17 duelů bez porážky.

Chelsea vedla už v 6. minutě, když Willian ve vápně našel Girouda a ten z první z malého vápna napnul síť. Ve 27. minutě opět Willian posunul míč Pulišičovi a mladý Američan levačkou vypálil na přední tyč – 0:2. Crystal Palace stihl snížit povedenou střelou Zahy. Po změně stran oba týmy přidaly po jednom gólu.

Watford prohrával už ve 4. minutě, když se ve vápně hezky uvolnil Buendia a otevřel skóre. Domácí pak stav utkání otočili díky brankám Dawsona a Welbecka.

V duelu West Hamu proti Burnley mohl otevřít po půlhodině hry skóre Souček, ale jeho volej skvělým zákrokem chytil brankář Nick Pope. Hosté se prosadili ve 38. minutě, když se ze vzduchu prosadil Jay Rodriguez.

Manchester City zostudil Newcastle pěti góly. O góly se postarali čtyři střelci City a Fernández si dal nešťastně vlastní gól. Liverpool pak zvítězil na hřišti Brightonu. Bournemouth doma hostil Tottenham a v zápase branka nepadla. Everton doma se Southamptonem remizoval 1:1. Za Red Devils se opět prosadil Bruno Fernandes, který proměnil penaltu, Rudí ďáblové porazili Aston Villu 3:0, skórovali i Greenwood a Pogba.

Manchester City - Newcastle 5:0
Branky: 10. Jesus, 21. Mahriz, 58. vlastní Fernández, 65. D. Silva, 90+1. Sterling

Sheffield United – Wolves 1:0
Branka: 90+3. Egan

West Ham - Burnley 0:1
Branka: 38. Rodriguez

Brighton - Liverpool 1:3
Brnanky: 45. Trossard - 6. a 76. Salah, 8. Henderson

Bournemouth - Tottenham 0:0

Everton - Southampton 1:1