Real porazil Alaves a má velmi blízko k titulu, Barcelonské derby mělo dvě červené karty a jediný gól

Domácí Valencie porazila ve 35. kole španělské LaLigy Valladolid a zůstává stále ve hře o Evropu. Atlético vedlo po brzkém gólu Moraty, ale nakonec jen remizovalo. Villarreal díky dobrému závěru přehrál Getafe. Barcelona v městském derby porazila Espanyol 1:0. Sevilla zvítězila nad Bilbaem 2:1. Real Madrid v pátek zdolal Alaves 2:0 a přiblížil se titulu.

Zápas proti Valladolidu začala lépe Valencie, která se ujala vedení ve 30. minutě. Gomez si vyměnil míč s Gameirem a první jmenovaný skóroval do odkryté branky. Ve 47. minutě vyrovnal V. Garcia, který zpracoval ve vápně vysoký míč a z otočky rozvlnil síť. Rozhodující moment přišel v 89. minutě, Lee Kangin za vápnem napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Villarreal se dostal do vedení v 66. minutě, když Cazorla proměnil pokutový kop do protipohybu brankáře. V 80. minutě si na rohový kop naskočil Duro a bylo vyrovnáno. Závěr patřil hostům. V 86. minutě opět Cazorla proměnil pokutový kop, opět do protipohybu brankáře. V 93. minutě z protiútoku zakončil na konečných 1:3 Peňa.

Barcelona se v derby proti Espanyolu moc nepředvedla, s mizernou hrou ovšem Espanyol porazila 1:0, jediný gól vstřelil Luis Suaréz. V utkání byly navíc k vidění dvě červené karty. Na Bílý balet už tak svěřenci Quiqueho Setiena ztrácí jen jeden bod, Real ovšem v pátek hostí Alaves.

Ve čtvrtek Eibar remizoval s Leagnes 0:0, Mallorca doma porazila Levante 2:0. Sevilla následně zvítězila na hřišti Athleticu Bilbao 2:1, v bráně hostí ovšem místo zraněného českého reprezentačního gólmana Tomáše Vaclíka nastoupil náhradník Bono. Granada poté v pátek porazila Real Sociedad 2:0.

Kolo uzavřel duel Realu Madrid, který hostil Alaves. Skóre otevřel z penalty Karim Benzema, neboť tradiční exekutor Sergio Ramos byl žlutým kartám pouze na tribuně, na 2:0 poté zvýšil Marco Asensio, platnost této branky ovšem určil až videorozhodčí. Další gól už nepadl a Real vede tři kola před koncem La Ligu o čtyři body před Barcelonou, matematicky tak Zidanovi a spol. stačí ve zbývajících třech zápasech (s Granadou, Villarrealem a Leganes) získat pět a více bodů (tři výhry, dvě výhry a prohra nebo výhra a dvě remízy), to navíc za předpokladu, že Katalánci vše vyhrají.