Zázrak se nekonal, skupina o Evropu opět patří Boleslavi

Podruhé za sebou Mladá Boleslav slaví úspěch ve skupině o Evropu. O účast ve 2. předkole Evropské ligy si zahraje v neděli na hřišti pátého týmu skupiny o titul. Boleslav sice nad Bohemkou prohrála 1:2, ale první duel zvládla mnohem lépe, když doma vyhrála 3:0.

Bohemians šli do vedení po brance Davida Puškáče v 19. minutě. Útočník Bohemky si zpracoval hlavičku Mosquery a zakončením v pádu nedal Šedovi šanci. Pro Puškáče to byla první ligová trefa za „Klokany“.

Ve 38. minutě však bylo vyrovnáno. Janošek přihrál Klímovi, ten rychle vystřelil, a i s pomocí teče obránce Bederky se šlo do kabin za stavu 1:1

„Klokani“ ve druhém poločase vstřelili jen jednu branku a Boleslav si postup o boj o Evropu si pohlídala. I když Bohemians nepostoupili, tak je fanoušci vyprovodili ze hřiště potleskem.

Nadstavba Fortuna ligy – odveta finále skupiny o Evropu:

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 19. Puškáč, 54. Jindřišek - 38. Jiří Klíma
ŽK: Klusáček (trenér), Mosquera - Janošek, Fulnek, Šeda
Diváci: omezený počet (limit 5000 osob na stadionu).
Domácí: Le Giang - Köstl, Bederka (76. Krch), Jindřišek - Dostál, Vacek (63. Vaníček), Hůlka, Vodháněl, Mosquera - Puškáč (63. Květ), Nečas (76. Ugwu), trenér: Klusáček
Hosté: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený - Janošek (72. Mazuch), Túlio - Fulnek (90+1. Mašek), Budínský (90+1. Douděra), Ladra (54. Wágner) - Jiří Klíma (72. Pudil), trenér: Weber
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dresler - Rejžek (video)
První zápas: 0:3, postoupila Mladá Boleslav