Bude to tvrdý zápas, asi ne příliš technický, ale nesmí se z toho udělat válka, říká před derby Bořil

Bude to tvrdý zápas, asi ne příliš technický, ale nesmí se z toho udělat válka, říká před derby Bořil
OBSAHUJE VIDEO

Sešívaní mistři z Edenu mají před sebou 296. slavné derby, ve kterém už sice formálně vůbec nic nepůjde, ale i tak by neměl jejich středeční střet se Spartou postrádat náboj, jak se na správné setkání nejtradičnějších rivalů sluší a patří.

"Takový zápas je třešničkou na dortu celé sezony, derby jako v loňském roce. Vloni se nám povedlo zvítězit a následovalo oslavné předání poháru. Jsme rádi, že už je všechno před zápasem rozhodnuté. Jdeme si zápas užít, ale rozhodně s tím, že z něj chceme odejít jako vítězové," uvedl na webu slavia.cz asistent Zdeněk Houštecký.

Jak to bude s motivací? "O motivaci vůbec nejde, o té nemusí být ani řeč. Ta je jasná, nikde ji nemusíme hledat. Je to derby, navíc takový neoficiální superpohár – vítěz ligy proti vítězi poháru. I když je mezi námi rozdíl nějakých 25 bodů, tak Sparta se v poslední době zvedla. Očekávám zajímavý zápas, který bude nahoru dolu. Snad bude pro diváky zajímavý," doplnil spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Žádné "béčko" by na Sinobo Stadium nastoupit nemělo. "V minulých kolech jsme točili sestavu, protože jsme chtěli vidět některé hráče, kteří příliš nehrají, hlavně ty mladé. Měli jsme i dost zraněných hráčů, protože bylo letos zápasů opravdu hodně. Ti se ale dávají pomalu do kupy. Nikdo ze stabilních hráčů základní sestavy si takový zápas nechce nechat ujít. Věřím, že budeme kromě dlouhodobě zraněných kompletní," uzavřel člen realizačního týmu vršovického "S".

Jak se těší na klání kapitán Jan Bořil? "Všichni se na zápas těšíme. Je to poslední utkání sezony, ke všemu derby. Co víc si přát. Na konci navíc budeme přebírat pohár. Nemůžeme se dočkat, a to jak na zápasu, tak i na dovolené, která bude následovat, protože toho bylo za tenhle rok docela hodně. Motivace je veliká. Je to derby, ve kterém nesmíme nic vypustit. Chceme ukázat fanouškům, že jsme právem první, že jsme právem vyhráli titul. Jednoznačně se chceme rozloučit vítězstvím. Čekám to samé jako vždy. Bude to tvrdý zápas, asi ne příliš technický. Musíme se soustředit především sami na sebe, na svoji hru. Nesmí se z toho udělat válka. Doufám, že zápas nebude samý souboj, a že se toho všichni vyvarují. Snad to bude hezký fotbal s góly a především doufám, že jich dáme víc my," uzavřel na stránkách slavia.cz krajní bek úřadujícího šampiona a obhájce primátu.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.