Kteří výrazní čeští útočníci a brankáři by mohli v dalších letech vstoupit do Klubu stovkařů?

Kteří výrazní čeští útočníci a brankáři by mohli v dalších letech vstoupit do Klubu stovkařů?

Kluby ligových brankářů a kanonýrů, které evidují střelce a gólmany se 100 prvoligovými trefami či stejným počtem čistých kont, v minulém měsíci rozšířili Tomáš Grigar, Milan Škoda i Tomáš Vaclík.

V následujících dnech, týdnech a možná i měsících by se však zatím na dotyčné prestižní brány klepat nemělo. Nějací čekatelé by si sice našli, ale do pokoření oné mety jim ještě chybí docela dost branek i nul.

Pokud jde o strážce svatyně, na dohled Klubu už je plzeňská jednička Aleš Hruška. Stále ale ještě musí vychytat hned osmnáct čistých zápasů.

To, zda se to někdy povede Vlastimilu Hrubému, je však otázka. I když je druhý muž pořadí na dvaašedesáti nulách a v žebříčku se nalézá před Koubkem, Kolářem i Pavlenkou, přeci jen už je mu pětatřicet a 38 čistých kont klidně může sbírat ještě čtyři sezony.

Co se týče forvardů, do tří let by mohli vstoupit do prominentního Klubu hned čtyři tváře, s tím, že na dostřel jsou Zdeněk Ondrášek z Dallasu a Tomáš Necid, jenž je momentálně bez angažmá a o svém dalším působení jedná. Oběma chybí 18 tref.

Třiadvacet přesných zásahů pak ještě bude muset přidat dvojice Jakub Řezníček a Michal Papadopulos. Vzhledem k tomu, že už je druhému jmenovanému polskému krajánkovi pětatřicet a podepisuje jen roční smlouvy, je otázkou, zdali se mu to vůbec povede. Držíme palce!

Čekatelé mezi brankáři:

Aleš Hruška - 82
Vlastimil Hrubý - 62
Tomáš Koubek - 59
Ondřej Kolář - 54
Jiří Pavlenka - 51

Čekatelé mezi střelci:

Tomáš Necid - 82
Zdeněk Ondrášek - 82
Michal Papadopulos - 77
Jakub Řezníček - 77
Martin Doležal - 70