Monchi se ještě s Vaclíkem o pokračování nebavil: Rád bych věděl, co se mnou bude dál

Monchi se ještě s Vaclíkem o pokračování nebavil: Rád bych věděl, co se mnou bude dál

100 prvoligovými čistými konty opředený Tomáš Vaclík (v LaLize jich zatím nasbíral dvacet) je se svou tabulkově čtvrtou Sevillou stále ve hře o příští ročník Ligy mistrů.

"Klubovým cílem je hrát Evropskou ligu, velkým snem je Liga mistrů, do které máme nyní docela slibně nakročeno," uvedl v interview pro gol.cz někdejší gólman Vítkovic, Viktorie Žižkov či Sparty, jenž má od pondělního klání s Eibarem podvrtnuté koleno.

Do konce Primera División zbývá pět kol a minimálně papírově není los žádnou tragédií. "Každý zápas v La Lize je těžký, bez ohledu na to, na jakém místě tabulky aktuálně váš soupeř je. Vždyť Barca nedávno remizovala s Celtou Vigo a měla to být pro ni jednoznačná záležitost. V nahuštěném programu, ve kterém se letošní ligová soutěž dohrává, se rozdíly mezi týmy stírají. Nezanedbatelnou roli hraje i úmorné horko, které v době výkopu pohybuje i kolem čtyřicítky. Naštěstí hrajeme domácí zápasy až od 22:00, kdy už jsou teploty přece jen snesitelnější,“ podotkl český reprezentant, jehož poznámku publikoval portál gol.cz.

Jeho chlebodárce má navíc stále šanci na trofej a to v EL, která se bude dohrávat turnajovým způsobem na německé půdě. "Takhle daleko ještě nejsme, protože nemáme dohraný jarní dvojzápas s AS Řím, který tehdy do Sevilly kvůli začínající pandemii koronaviru v obou zemích nepřiletěl. Každopádně se nám letošní sezona protáhne, i když ještě přesně neznáme model závěrečného turnaje Evropské ligy," ozřejmil pro magazín Gól brankář, který by se měl podívat do rodné země až v září, kdy je reprezentační sraz.

Nová sezona LaLigy se rozjede dvanáctý zářijový den, což znamená, že bude krátká nejen dovolená, ale i letní příprava. A další otázkou je, zdali se bude pořád týkat Vaclíka. Ten má sice v Andalusii smlouvu ještě na jeden rok do června 2021, ale Sevilla je v posledních týdnech spojována hned s několika brankáři...

Sportovní ředitel předního španělského celku Monchi, jenž je za skladbu kádru zodpovědný, zatím nevede ani rozhovory o případném novém kontraktu. "Nikdo se se mnou o tom ještě nebavil. Myslím si, že se čeká, jak odchytám závěr sezony. Neznám ani klubovou strategii ohledně brankářů do budoucna. Mám už ale nějaké zkušenosti, vím, jak funguje Monchi. Mám ještě na příští rok v Seville kontrakt, ale taky bych rád věděl, co se mnou bude dál," uzavřel na stránkách Gólu jednatřicetiletý rodák z Ostravy.