Takovou situaci jsem za šest let v Jablonci ještě nezažil, přiznává Doležal

Takovou situaci jsem za šest let v Jablonci ještě nezažil, přiznává Doležal

Třicetiletý forvard Martin Doležal obléká zelenobílý trikot Jablonce již šest a půl roku, ovšem nynější sérii špatných výsledků na Střelnici nepamatuje...

Družstvo kouče Petra Rady již po restartu Fortuna:ligy nenašlo svou tvář a z posledních pěti ligových duelů čtyřikrát prohrálo a jednou remizovalo.

"Těžko soudit, čím to může být. Možná tím, že přišla spousta zranění. Například já jsem byl mimo hru měsíc. Až teď cítím, že je to o něco lepší. Ale pořád mi chybí lehkost. Stejně jako celému mužstvu," posteskl si v rozhovoru pro Gól autor sedmdesáti prvoligových tref.

Pátý tým soutěže přestal dávat góly a na bodech je to znát. "Soupeř většinou naše chyby potrestá, což nás sráží. Předtím jsme měli štěstí, že jsme šance přežili a sami se střelecky prosadili. Myslím, že takovou situaci, jsem v Jablonci ještě nezažil. Někdy ale prostě na tým sednou slabší chvíle," krčil rameny bývalý hráč Sigmy Olomouc, jehož slova nabídl web gol.cz.

Před pátým kolem nadstavby ztrácí Jablonec na čtvrtou pohárovou příčku, již okupuje soused z Liberce, jen bod. S Baníkem tedy půjde o souboj jara a možná že i celé sezony. "Pro nás je utkání s Ostravou zápasem jara. Můžeme v něm ztratit celou sezonu nebo ji naopak zachráníme. De facto nám jde o všechno. Potřebujeme se na zápas co nejlíp připravit, odmakat ho. A věřit, že vyhrajeme a zároveň Liberec ztratí v Plzni. Jinak nás čeká duel s vítězem skupiny o Evropu, což nechceme," přiznal pro magazín Gól kolega Jugase, Matouška či Sýkory.

Jablonečtí už by potřebovali i jeho góly. Zatím na podzim jich vstřelil deset, na jaře už žádný nepřidal. "Sezona z mého pohledu je jako na houpačce. Jak jsem měl na podzim štěstí, od prosince jako když utne. Pokud už mám šanci, gólman ji chytí nebo nastřelím tyčku. Možná se na tom podílí i moje zranění. Vím sám, že mi to nejde, nedávám góly. Aspoň je dobré, že se začínám do šancí dostávat. Třeba mi to ve střelecké tabulce vyjde příští rok," snažil se zůstat optimistou ostřílený borec, jehož vyjádření vyšlo na gol.cz.