Na zlínské Letné končí Bačo, Bartošák, Džafič, Ikaunieks i Azackij. Ševci budou chtít Jugase

Na zlínské Letné končí Bačo, Bartošák, Džafič, Ikaunieks i Azackij. Ševci budou chtít Jugase

Protože se lehce odložily boje ve skupině o udržení, zlínský program se mění za pochodu a jisté je, že Ševce letos v létě nečeká žádný kemp v zahraničí.

"Není čas a při návratu do Česka se může stát cokoliv," pronesl druhý muž zlínského fotbalu Zdeněk Grygera.

Soustředění však proběhne, byť v domácích podmínkách. "Dva týdny před startem sezony chceme někam vyrazit, abychom změnili prostředí. Ideálně na jižní Moravu, případně do Velkých Karlovic," ozřejmil ředitel třináctého celku tabulky.

Onen program už se nebude týkat hned pěti hráčů ze soudobého mužstva kouče Bohumila Páníka. V Baťově městě končí nejen ukrajinský stoper Azackij, ale i čtyřlístek Bačo, Bartošák, Džafič a Ikaunieks, jenž se při svém návratu do české ligy neprobudil a odehrál jen třicet minut.

"Kádr je celkem široký, z hostování se vrací Slaměna a Vyhnal. Počítám, že jeden dva hráči by mohli přijít. Sháníme především krajního záložníka," prozradil exreprezentant, který bude v dalších dnech a týdnech jednat o možném návratu středního obránce Jakuba Jugase, jenž patří Slavii a v sezoně je zapůjčen v Jablonci.

Zmíněný Vyhnal byl v Teplicích, ale během 14 vystoupení a 462 poskytnutých minut neskóroval. O deset let mladší středopolař Slaměna operoval v druholigovém Prostějově, za který ve FNL nasbíral 21 startů a 2 branky.

Prozatimní pohyb v kádru Ševců:

Příchody: Pavel Vyhnal, Patrik Slaměna (návrat z hostování)

Odchody: Ondřej Bačo, Lukáš Bartošák, Adnan Džafič (všem skončila smlouva), Oleksandr Azackij, Davis Ikaunieks (oběma vypršelo hostování)