Piplají si mě tady, jak má správný útočník být. Klidně uběhnu i maraton, chlubí se Krmenčík

Piplají si mě tady, jak má správný útočník být. Klidně uběhnu i maraton, chlubí se Krmenčík

I když se belgická nejvyšší soutěž ukončila předčasně a Michael Krmenčík už je bez soutěžního vytížení několik měsíců, na fyzickém fondu dle svých vlastních slov nic neztratil.

"Makal jsem každý den. Měli jsme nějaké individuální plány v Belgii, Bruggách, na basecampu. Takže co se týče tréninků na fyzičku, vůbec nic jsem neztratil. Ba naopak. Mě tady chválí, že jsem zhubl osm kilo, nabral jsem svalovou hmotu a teď se dá pracovat úplně jinak. Takže jsem za to rád, piplají si mě tady, jak má správný útočník být a dělají tady se mnou různá cvičení, takže já jsem za to nesmírně rád a vidím sám na sobě, že posouvám dopředu," liboval si v interview pro ČT Sport explzeňský forvard, který je k tomuto datu na sedmi soutěžních startech a žádné trefě.

Podle něj se v západní Evropě trénuje více, než v Česku. "Určitě se tady běhá víc než v Česku, takže kdyby mi teď někdo řekl, že mám uběhnout maraton, tak ho klidně uběhnu. To nebude problém. Určitě se tady trénuje víc než v Česku a ta kila šla dolů sama," doplnil na webu ceskatelevize.cz český reprezentant a hned přidává také další velké pozitivum. "Máme tady vlastní restauraci, kde vaří pestrou stravu vhodnou pro vrcholové sportovce, což jsem tedy nebyl zvyklý. Myslím si, že když se tohle všechno dalo dohromady – kvalitní trénink, kvalitní strava, kvalitní spánek – tak je to prostě všechno profesionální a já jsem za to rád."

V pauze se snažil někdejší střelec Sokolova, Vlašimi, Čáslavi, Baníku či Dukly zapracovat i na jazykové vybavenosti. "Přišel jsem sem jako nový hráč, takže jsem neuměl moc anglicky. Teď už si troufnu říct, že docela na nějaké úrovni anglicky už klidně mluvit můžu se spoluhráči, takže co se týče zapadání do týmu, makám na angličtině. Snažím se pochopit trenérovu filozofii hraní tady v Bruggách prostě a je to jenom na mě, jak budu vypadat na hřišti, a jak se mi bude dařit," hlásil sedmadvacetiletý rodák z Kraslic, jehož vyjádření vyšlo na serveru ceskatelevize.cz.

První soutěžní klání čeká jeho Bruggy, které jsou šestnáctinásobným vítězem First Division A, první srpnový den v Bruselu v rámci poháru s Antverpami.

Hašek zřejmě opět povede svého staršího syna, který i přes pár kontaktů stále nenašel klub