Kdyby Dukle vzali šanci na ligu, o soudní cestě by neuvažovala. Na Julisce to nechtějí zbytečně dramatizovat...

Kdyby Dukle vzali šanci na ligu, o soudní cestě by neuvažovala. Na Julisce to nechtějí zbytečně dramatizovat...

Ligové grémium bude řešit dohrání Fortuna:ligy až sedmnáctý červencový den. Pakliže by se situace v Karviné nelepšila, Ligová fotbalová asociace by navrhla ukončení sezony, s tím, že by nejvyšší soutěž vůbec nikdo nesestoupil a z FNL by mezi elitu pronikl pouze její vítěz, což budou buď Pardubice, nebo Brno.

Dukla, která sídlí na průběžné třetí pozici, což má podle současných pravidel znamenat baráž s ligovým celkem, by tak měla smůlu. Také proto není divu, že chce stůj co stůj rozehrané boje dohrát, což považuje za nejracionálnější řešení...

Vše by se mělo stihnout do 1. srpna včetně baráže. "Jednak to je v souladu s řády, jednak si také myslím, že odpískání soutěže by bylo krátkozraké. Soutěže by se měly dohrát. Vezme to vítr z plachet spekulantům a šiřitelům fám, vyloučí to případné soudní pře, zvýší to důvěryhodnost fotbalu jako takového, sponzoři nebudou nikterak kráceni ohledně svých práv. Zatím nemáme jistou ani třetí příčku druhé ligy. Ale i kdybychom vůbec nebyli ve hře o postup, zastával bych stejné stanovisko. Kluby usilující o postup do nejvyšší soutěže vynaložily určitě nemalé náklady na to, aby se vrátily. Nemyslím tím jenom Duklu, nebo Brno. Jistě i další celky s ambicí postoupit. Hrály tedy druholigový ročník zbytečně? Dukla mohla v zimě uvolnit např. Tetoura a Preislera, byly na ně nabídky z nejvyšší soutěže. Neudělali jsme to v zájmu postupu. Pokud bychom hráli baráž a nepostoupili, nezhroutíme se z toho. Ale to by byl výsledek sportovního zápolení. Každopádně za všech okolností dáváme jako klub přednost řešení na zeleném trávníku, nikoli od zeleného stolu," uvedl v interview pro aktualne.cz předseda dejvického představenstva Bohumil Paukner.

Další průtah by však zkomplikoval červencový start přestupového okna i srpnový rozjezd nové sezony. Nehledě na dovolenou a přípravu. "Ať už by byl takový verdikt jakýkoliv, vždycky na to někdo doplatí a bude těžké hledat spravedlnost. Je například spravedlivé, aby ten, kdo skončil poslední ve Fortuna:Lize, v té soutěži zůstal? Není. A jak už jsem říkal, z pragmatického hlediska si možná vůbec nepomůžeme. Nejracionálnější je to dohrát. Stačí se podívat do okolních zemí, téměř všude se sezona dohrává. A v Belgii, Francii či v Holandsku, kde se rozhodli sezonu ukončit, jsou kvůli tomu žaloby, kterým tohle rozhodnutí otevřelo cestu. Podívejte se třeba do Německa, Drážďanům také neustále odsouvali zápasy, ale dohráli to. Koneckonců u nás Pardubice také měly dlouho odložené utkání s Třincem. Nebo Teplice duel s Libercem, který se měl hrát někdy v únoru. Když se chce, tak ono všechno jde. Ale musí tam být "politická vůle". Stále je riziko, že při celkovém rozvolňování opatření proti koronaviru může přijít druhá vlna. A to pak budeme znova čekat? Nebo se pak už bude hrát? Já se obávám, že ty hlasy, které teď volají po ukončení, nás budou na podzim vyzývat, abychom se s koronavirem naučili žít. Že dokud nebude vakcína, tak se to nevyřeší, a proto pojďme hrát. Ale to je oportunistické a účelové. Kdyby ty kluby věděly, že se dohrát musí, nikdo nebude spekulovat, že by bylo výhodné, kdyby se nějaký klub nešťastnou náhodou nakazil, což by jim pomohlo," pokračoval na webu aktualne.cz funkcionář.

Pokud by značce z Julisky zatrhli postup, přes soudní líčení by se to však pravděpodobně neřešeilo. "My o soudní cestě neuvažujeme, v tuto chvíli by to bylo předčasné. Nechceme to zbytečně dramatizovat," nechal se slyšet Paukner, jehož vyjádření publikoval portál aktualne.cz.

Jeho klub, jemuž se nedávno podařilo vyloupit půdu hůře postavené Líšně, se druhou červencovou sobotu utká v rámci devětadvacátého kola s Varnsdorfem.