Duel Aubameyanga s Vardym skončil smírem, Liverpool v čele se Salahem si spravil chuť

Manchester City pěti góly zničil Newcastle, náladu po nepovedeném šlágru právě se City si spravil Liverpool, hlavní hvězdou utkání v Brightonu se stal Mohamed Salah. O třetí pozici přišel Leicester, tentokrát nedokázal porazit Arsenal.

Chelsea v ofenzivním utkání zdolala v Londýně Crystal Palace. Vidět byl znovu brazilský křídelník Willian, ten si tentokrát připsal dvě asistence. U rozhodující akce utkání ale byli dva střídající hráči.

Dvacet minut před koncem našel Loftus-Cheek Abrahama a ten ranou k pravé tyči zvyšoval už na 1:3. O minutu později snížil po skvělé kombinaci Christian Benteke, v samotném závěru poté mohl srovnat Scott Dann, hlavičkou ale orazítkoval pouze tyč.

Po velmi dlouhé době vedl v utkání Premier League Norwich, po brance Buendíi se ale Kanárci radovali jen deset minut. Watford duel brzy srovnal a v 55. minutě parádními nůžkami rozhodl. Watford tak získal důležité tři body a dotáhl se na West Ham, Norwich je už jen krok od sestupu.

Ve šlágru kola Arsenal remizoval s Leicesterem. Souboj dvou kanonýrů skončil smírem. Skóre otevřel Pierre-Emerick Aubameyang, dlouhé vedení ale Gunners neudrželi. Už po čtyřech minutách pobytu na hřišti inkasoval po poradě s videem červenou kartu Nketiah, přesilovou hru Lišky využily za devět minut, když se po parádní přihrávce Graye trefil Vardy.

Ten tak nadále zůstává v čele tabulky střelců, Leicester nicméně přišel o třetí pozici a o Ligu mistrů bude ještě tvrdě bojovat.

Manchester City - Newcastle 5:0 (2:0)
Branky: 10. Gabriel Jesus, 21. Mahrez, 58. Fernández vlastní, 65. D. Silva, 90.+1 Sterling

Sheffield United - Wolves 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Egan

West Ham - Burnley 0:1 (0:1)
Branka: 38. Rodríguez

Brighton - Liverpool 1:3 (1:2)
Branky: 45. Trossard - 6. a 76. Salah, 8. Henderson