Posily pro Slavii? Čtyři mušketýři ze Slovanu, sparťan i hvězda Moravanů!

Posily pro Slavii? Čtyři mušketýři ze Slovanu, sparťan i hvězda Moravanů!

Zatímco fotbalisté Slavie se od středeční noci ponořili do víru mistrovských oslav, vedení klubu už několik dní řeší, jak hodně silný kádr ještě co nejvhodněji doplnit. A asi ani nepřekvapí, že drtivá většina posil má dorazit z Liberce, kde ještě nedávno působil celý realizační tým v čele s lodivodem Jindřichem Trpišovským i sportovní manažer Jan Nezmar. Kteří hráči jsou těsně před podpisem a o kom všem se mluví? 

Jan Kuchta (23 let, FC Slovan Liberec)
 
Téměř hotový je návrat důrazného útočníka Jana Kuchty, v němž trenér sešívaných Jindřich Trpišovský hodlá vzkřísit druhého Milana Škodu. Pikantní přitom je, že Kuchta je slávistickým odchovancem, který klubu patřil až do ledna letošního roku. Do prvního týmu se však nikdy výrazněji neprosadil. Od roku 2016 chodil jen po hostováních, kde však také často nijak nezářil. Zlom nastal až letos na jaře, kdy coby už hráč Liberce hned šestkrát skóroval. Červeno-bílí si ho tak již po půlroce stahují za výhodných podmínek zpátky do týmu.

Tomáš Malinský (28 let, FC Slovan Liberec)

Dalším libereckým hráčem, po němž mocně zatoužili v Edenu, je rychlík Tomáš Malinský. O jeho příchodu do Slavie se ostatně mluvilo už v zimě, od té doby ale námluvy obou stran ještě zintenzivněly. Možná tomu pomohl i fakt, že v prvním jarním kole Malinský dvěma góly sestřelil na Letné Spartu, čímž ukončil trápení tehdejšího kouče rudých Václava Jílka. Něco takového se u fanoušků sešívaných určitě počítá, zajímavý transfer ale ještě není hotový. Pokud nakonec klapne, slávisty by měl vyjít na zhruba deset milionů korun.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.