Votroci si ještě asi musí počkat. Pátým tuzemským chlebodárcem Pilaře by se měl stát...

Votroci si ještě asi musí počkat. Pátým tuzemským chlebodárcem Pilaře by se měl stát...

Jednatřicetiletý středopolař Václav Pilař hrál dosud českou nejvyšší soutěž za čtyři týmy - kromě Hradce Králové, Viktorie Plzeň a Slovanu Liberec také za Sigmu Olomouc.

Protože už však na Hané bývalý záložník Wolfsburgu a Freiburgu, jehož kariéru přibrzdilo několik zdravotních potíží, vzhledem k vypršení smlouvy pokračovat nebude, může se těšit na klub s pořadovým číslem 5.

A tím by měl být čtvrtý tým konečné tabulky z Jablonce, do kterého technického štírka vábí sám majitel Miroslav Pelta, který již měl s objektem svého zájmu zahájit jednání.

Velezkušený funkcionář zatím oficiálně přivedl na Střelnici pouze Ivana Schranze, ovšem veřejně se vyjádřil, že vzhledem k pohárovým předkolům hodlá převléct do zelenobílých barev šest až sedm hráčů (spekuluje se také o hráčích jako Hrubý či Vlkanova).

A jedním z nich podle všeho bude i dvěma českými tituly ověnčený rodák z Chlumce nad Cidlinou, jenž v tomto ročníku Fortuna:ligy odehrál pod koučem Radoslavem Látalem 898 minut čistého času s bilancí jedné trefy.

Petr Rada by mu v případě stoprocentního zdravotního stavu měl dát ještě o něco víc prostoru. "Jsme čtvrtí, předskočili jsme Liberec, Ostravu, všechno to jsou kvalitní týmy. Ceníme si čtvrtého místa, jsem tu třetí rok, jednou jsme byli třetí, dvakrát čtvrtí, jestli je to někomu málo, musí hledat jinde,“ uvedl kouč s přezdívou "plukovník".

A co jeho družinu čeká v následujících dnech a týdnech? "Příprava bude strašně krátká. Hráči potřebují odpočinek. Potřebujeme, aby se hráči uzdravili. A taky potřebujeme doplnit. Chybí nám například pravý obránce. Budeme se snažit doplnit, tak abychom byli schopni konkurovat v předkolech Evropské ligy. Loni nám přišli hráči na poslední chvíli. Toho se budeme chtít vyvarovat," zakončil na webu fkjablonec.cz stratég, jenž v minulosti vedl obě slavná "S".

Posily pro Slavii? Čtyři mušketýři ze Slovanu, sparťan i hvězda Moravanů!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.