Stačilo mu 6 let a Suárez už je třetí nejlepším střelcem barcelonské historie...

Stačilo mu 6 let a Suárez už je třetí nejlepším střelcem barcelonské historie...

Ostřílený uruguayský reprezentant Luis Suárez se stal ve své šesté sezoně na katalánské půdě třetím nejlepším střelcem v historii Barcelony.

Bývalý hráč Groningenu, Ajaxu či Liverpoolu, který dorazil na Camp Nou před necelými šesti lety za 81 milionů eur, se aktuálně druhému týmu LaLigy vyplatil.

Od svého příchodu do Španělska si totiž držitel čtyř titulů v Primera División na své konto připsal již 195 gólů, což ho v historické střelecké tabulce řadí na třetí pozici.

Druhá příčka patří Césaru Rodríguezovi Alvarezovi, jenž končil v Barce s bilancí 232 přesných zásahů a první místo náleží Leo Messimu, který je k tomuto datu na 630 trefách.

"Jsem šťastný a hrdý, že jsem se stal třetím nejlepším střelcem klubu. Mám štěstí, že mohu oblékat barcelonský dres," líčil zkušený kanonýr po žebříčkovém přeskočení Kubaly.

Nejlepší období zaznamenal Suárez v ročníku 2015/2016, který finišoval se čtyřiceti ligovými góly. V této doznívající sezoně zatím přetavil jednadvacet vystoupení v základní sestavě v 15 branek. Tu poslední vstřelil ve středečním derby Espanyolu.

Do konce soutěže v tuto chvíli zbývají tři kola a Barcu ještě čeká dobývání obran Valladolidu, Osasuny a Alavésu. I v těchto zápasech by se mohl Suárez zase o něco málo přiblížit druhé pozici a hlavně atakovat metu 200.

Nejlepší střelci Barcelony:

1. Lionel Messi - 630 branek
2. César Rodríguez Alvarez - 232 branek
3. Luis Suárez - 195 branek
4. Ladislav Kubala - 194 branek

 

Villarreal díky dvěma penaltám porazil Getafe, rychlý gól Moraty na výhru nestačil

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.