K čemu musí dojít, aby Sparta pronikla přímo do základní skupiny Evropské ligy?

K čemu musí dojít, aby Sparta pronikla přímo do základní skupiny Evropské ligy?

Sparťan Lukáš Štetina cítí, že je mistrovská Slavia pořád o krok před jeho letenským zaměstnavatelem, ovšem základ, na kterém by se dalo do příštího ročníku 2020/2021 stavět, podle něj existuje.

"Je z čeho se odrazit, věřím, že už nikde nezaspíme, nikam se nebudeme vracet, ale naopak se posuneme dál," pronesl po bezgólovém derby ve vršovickém Edenu širší člen slovenské reprezentace, jenž dorazil na rudou stranu metropole před třemi lety z Dukly.

Stejně jako jeho šéf Václav Kotal by si rád zahrál v dohledné době opět evropské poháry. "V mužstvu proběhlo hodně změn. Jsem rád, že jsme získali aspoň pohár. Chceme se vrátit do Evropy. Uvidíme, co vymyslí UEFA," pokračoval hlavní trenér třetího týmu tabulky.

Jeho celek by měl díky ovládnutí MOL Cupu začít ve třetím předkole Evropské ligy. Za jistých okolností, se však může předkolům úplně vyhnout, protože ideálně by měl cestu do základní skupiny vymetenou úplně bez práce...

Co k tomu potřebuje? Pakliže se vítěz aktuálního ročníku Evropské ligy současně kvalifikuje do EL ze své domácí ligové soutěže, Heča, Sáček, Kozák a spol. poputují rovnou do základní skupiny.

Letošní EL se bude dohrávat stejně jako Liga mistrů na jeden zápas a vše vypukne 10 srpna, s tím, že se tak stane ve čtyřech německých městech, a sice v Duisburgu, Düsseldorfu, Gelsenkirchenu a Kolíně nad Rýnem. Většina týmů už má své úvodní duely osmifinálové části za sebou. Kompletně ho však ještě musí absolvovat dvojice Inter Milán - Getafe a Sevilla - AS Řím.

Osmifinále EL - výsledky prvních zápasů:

Basaksehir - Kodaň 1:0
Frankfurt - Basilej 0:3
LASK Linec - Manchester United 0:5
Olympiakos Pireus - Wolverhampton 1:1
Rangers - Leverkusen 1:3
Wolfsbufg - Šachtar Doněck 1:2
Inter Milán - Getafe
Sevilla - AS Řím

Hašek zřejmě opět povede svého staršího syna, který i přes pár kontaktů stále nenašel klub