Karviná po dalším testováním hlásí čtvrtého nakaženého

Karviná po dalším testováním hlásí čtvrtého nakaženého

Karviná nedávno ohlásila, že tři její hráči byli pozitivně testováni na koronavirus. Celý tým tak pobýval v karanténě a skupina o záchranu ve Fortuna lize se tak musela přerušit. Po pěti dnech měli být všichni hráči z týmu testováni znovu.

A i tentokrát přibyl počet nakažených. Karviná hlásí už čtvrtého na koronavirus pozitivního fotbalistu. Jména hráčů s nemocí Covid-19 ale stejně jako žádný jiný tým nezveřejňuje. "Mohu potvrdit dalšího pozitivně testovaného hráče, ve čtvrtek jsme dostali zprávu od Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje," potvrdil tiskový mluvčí karvinského klubu Adam Januszek.

Ve skupině o záchranu ještě schází dvě kola a následná baráž. Předposlední a poslední kolo sezóny Fortuna:ligy je naplánováno na 23., respektive 26., července. Baráž se pak má odehrát 29. července a 1. srpna. V ní vyzve předposlední tým první ligy druhý tým druhé ligy a 14. tým Fortuna:ligy třetí tým FNL. Za současných podmínek by Opava hrála se Zbrojovkou Brno a Karviná s Duklou Praha. Příbram by pak sestupovala přímo a Pardubice by se naopak probojovaly mezi elitu.

To se ale ještě pravděpodobně změní. Vzhledem ke karanténě Karviné se asi tyto plány nebudou muset měnit a sezóna se má dohrát právě za těchto podmínek. A to včetně baráže. Ligové grémium se ovšem setká znovu 17. července a stále existuje nějaká šance, že by se vše mohlo změnit. Dříve se však avizovalo, že se chce vše dohrát sportovní cestou a není problém počkat, než Karviné skončí karanténa.