Návrat dvou úspěšných trenérů na scénu. Oba zakotvují v La Lize

Návrat dvou úspěšných trenérů na scénu. Oba zakotvují v La Lize

La Liga ohlašuje příchod dvou věhlasných světových trenérů. Svůj návrat do Španělska již ohlásil Manuel Pellegrini, jenž převezme tým Realu Betis, Valencia pak má každou chvíli potvrdit, že tým od příští sezóny bude vést Francouz Laurent Blanc.

Pellegrini přitom na angažmá narozdíl od Blanca nečekal nějak dlouho. Z West Hamu byl vyhozen teprve loni po Vánocích. Jeho trenérská kariéra už je ovšem velmi bohatá, v minulosti vedl Real Madrid, Manchester City, Malagu, Villarreal či právě West Ham. Největší úspěchy zažil právě na Etihad Stadium, kde získal ligový titul, s Malagou se pak dostal do památného čtvrtfinále Ligy mistrů, kde jej vyřadil na poslední chvíli Dortmund.

Laurent Blanc byl bez angažmá dlouhé čtyři roky. Zatím trénoval "pouze" tři týmy, všude byl ale více či méně úspěšný. Bývalý obránce Barcelony či Manchesteru United začínal s trénováním v Bordeaux, kde strávil tři sezóny, jedno období (mezi MS 2010 a ME 2012) pak vedl dokonce francouzskou reprezentaci. Po mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině ovšem rezignoval, neboť Francie z turnaje odjela s prázdnou, ve čtvrtfinále totiž podlehla budoucímu šampionovi ze Španělska.

Od roku 2013 pak vedl Paris Saint-Germain, kde dominoval na domácí scéně, nebyl ovšem úspěšný v Lize mistrů a proto pod Eiffelovkou na konci sezóny 2015/16 skončil. Od té doby byl spojován se zájmem Manchesteru United, Bayernu Mnichov či Olympique Marseille, žádnou nabídku ale přijmout nechtěl. Nyní je ale podle svých slov připravený na novou výzvu a španělská média mají jasno v tom, že se brzy ujme právě týmu Valencie.