Kolář je domluven, že v Edenu vydrží do roku 2021, pomalu ale pokukuje po LaLize...

Kolář je domluven, že v Edenu vydrží do roku 2021, pomalu ale pokukuje po LaLize...

Slávista Ondřej Kolář prožil sezonu snů. Má ligový titul, rekord v počtu nul, jichž nasbíral třiadvacet a v neposlední řadě také ovládl anketu Ligové fotbalové asociace o nejlepšího hráče sezony 2019/2020.

Ještě před pár lety by nevěřil, že by někdy mohl být nejlepší hráč soutěže. "Každý zná moji minulost. Býval jsem flink. Kdybych nepotkal trenéry, kdo ví, co by se mnou bylo. Vděčím jim za všechno. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu ve Slavii, budu hrát Ligu mistrů a vyhrávat trofeje, tak si řeknu, že je blázen. „Trenéři už si nevěděli asi rady, tak zavolali mým rodičům. Následovala promluva s rodiči. Potom jsem trenéry začal pomalu poslouchat. Oni věděli, co se mnou musí dělat. Všechno pak najednou začalo šlapat," ozřejmil v interview pro slavia.cz exliberecký strážce svatyně.

Ten má domluvu s realizačním týmem, že by měl strávit ve Vršovicích ještě jeden soutěžní ročník a za hranice se vydat až v roce 2021. "V tomhle máme domluvu s trenéry. Neustále se o tom spolu bavíme. Chtěl bych tu vydržet ještě jednu sezonu. Následně bych si ale chtěl zkusit zahraničí, je to můj sportovní sen. Fotbal v cizině je přeci jenom jiný a já bych rád zjistil, jestli na něj nám, nebo ne," pokračoval na slavia.cz kolega Stanciua, Ševčíka či Provoda.

V nedávné minulosti se v jeho souvislosti skloňovaly kluby jako Nice, Valencie či Ajax Amsterdam. Kam ho to táhne? "Určitě bych si jednou chtěl zahrát španělský fotbal. Je to technická liga, což by mi vyhovovalo. Celkově mám rád španělské týmy a doufám, že se mi jednou poštěstí si v nějakém zahrát. Proti Barceloně jsem si už zahrál, tak bych rád přidal i Real Madrid. Doufám, že mě to buď potká se Slavií v Lize mistrů, nebo si zahraji někdy právě španělskou ligu," zaznělo z úst Koláře, jehož názor publikovaly stránky slavia.cz.

Nemohla by mu přední zahraniční soutěž otevřít cestu k reprezentační jedničce? "Na to je spousta názorů. Ve Slavii mě trénuje stejný trenér, který trénuje i v nároďáku – Radek Černý. Bavíme se o tom, vidí mě v tréninku, v zápasech. Samozřejmě si uvědomuju, že větší šance na jedničku v nároďáku čeká v zahraničí. Ale jsem teď ve Slavii a o svoje místo v nároďáku směrem k EURU se poperu odsud. Každý, kdo hraje fotbal, sní o tom, že bude hrát za národní tým. Já jiný nejsem. Chtěl bych se probojovat na post jedničky. Je tam ale obrovská konkurence. Kromě Tomáše Vaclíka tam je Jirka Pavlenka, Tomáš Koubek. Jsou to výborní gólmani, super kluci. Popereme se o to. Kdo bude mít lepší formu, bude chytat," doplnil renomovaný gólman ze Sinobo Stadium.

Liverpoolský šéf Klopp i jeho asistenti o kvalitách Jaroše dobře vědí...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.