Na Letné už nemám žádné přátele, tvrdí Stanciu. Některé fanoušky Sparty nechápe...

Na Letné už nemám žádné přátele, tvrdí Stanciu. Některé fanoušky Sparty nechápe...

Exsparťan Nicolae Stanciu, jenž tento týden získal cenu pro nejlepšího cizince Fortuna:ligy, už je ve Slavii přesně rok a v sešívaném trikotu už má za sebou tři derby.

Až na náhradního gólmana letenského "S" Florina Nitu už na druhém břehu Vltavy není s nikým v kontaktu a zažívá rivalitu se vším všudy. Při posledním střetu proti Spartě se dostal do několika strkanic a slovních přestřelek...

"Na Letné už nemám žádné přátele. A myslím, že to bylo vidět i ve středu v Edenu," potvrdil někdejší špílmachr FCSB či Anderlechtu, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Některé fanoušky ovšem nechápe. "Víte, já nemám problém s tím, když proti mě někteří fanoušci něco mají, ale nedokážu pochopit, když vyhrožují mojí ženě nebo mému dvanáctiletému bratrovi. Na rozdíl ode mě mají sociální sítě a zprávy, které jim tam chodí, jsou nepublikovatelné. Není to normální. Když jsme byli s manželkou a bráchou někde venku, přišel za námi chlápek, asi sparťan, a začal řvát: Stanciu, já tě zabiju! Nebylo to příjemné. Chápu rivalitu, ale myslím, že by fanoušci měli podporovat svůj tým na tribunách, ne vyhrožovat někde v ulicích. A znovu opakuju: nemám problém s tím, když něco řeknou mně, ale mojí rodinu ať z toho vynechají," zaznělo z úst sedmadvacetiletého technika, jenž si působení v metropoli proložil krátkou anabází v Al Ahli.

Aktuálně už jeho konto zdobí tituly ze tří zemí a trofej se Slavií řadí hodně vysoko. "Protože je tady nejlepší parta, jakou jsem kdy ve fotbale zažil. Fantastičtí hráči, kamarádi, jsme jako jedna rodina. Pro mě bylo neuvěřitelné vidět, jak kluci na tréninku makají. Přišel jsem do týmu, který loni vyhrál double, byl ve čtvrtfinále Evropské ligy, ale každý hráč je pořád stejně hladový. Všichni na tréninku dřou naplno, chtějí se zlepšovat. Nebylo jednoduché přivyknout intenzitě tréninků, které v Edenu jsou," podotkl idnes.cz citovaný reprezentant Rumunska.

Spolupráci s Jindřichem Trpišovským si nemůže vynachválit. To on ho donutil změnit styl hry. "Je to díky trenéru Trpišovskému, který mě přesvědčil, abych se do Česka vrátil. Já vždycky býval ofenzivní hráč, v tom jsem vynikal, ale hodně jsem ve Slavii zapracoval na defenzivní činnosti. Vidím na datech, kolik mám najednou vítězných soubojů, naběhaných kilometrů. Dřív tomu tak nebývalo. Teď je ze mě komplexnější fotbalista," doplnil na idnes.cz Stanciu, jenž je i nejlepším asistentem celé soutěže.

Kolář je domluven, že v Edenu vydrží do roku 2021, pomalu ale pokukuje po LaLize...