Drozd? To je takové naše štěstí, komentuje velký ostravský talent Slončík

Drozd? To je takové naše štěstí, komentuje velký ostravský talent Slončík

V červnu a červenci nakoukl do Fortuna:ligy i sedmnáctiletý středopolař Baníku Ostrava Jakub Drozd. Nejprve z toho byly minuty a v pětatřicátém kole na půdě Jablonce i premiérová základní sestava.

Jaký pro něj byl první půlrok, který strávil v přípravě áčka, jemuž od letošní zimy velí Luboš Kozel?

"Strašně moc mi to dalo, hodně jsem se naučil. Jsem za to nesmírně rád, hrozně vás to posune, ty tréninky jsou v úplně jiném tempu. Učíte se každý trénink trenérů a od spoluhráčů nové věci, je to vážně velká škola. Jsem rád, že s klukama můžu být," liboval si teenager, jenž se v Ostravě učí od velezkušených borců typu Laštůvky, Fleišmana, Procházky či Filla.

U posunu naděje Baníku byl i Radek Slončík, jenž šéfuje ostravské mládeži a kromě toho trenérsky zodpovídá i za klubovou sedmnáctku. "To je takové naše štěstí," okomentoval vývoj Drozda exreprezentant.

Drozd začal pravidelně nakukovat mezi elitu v podobné době jako jeho sparťanský vrstevník Karabec a Slončík věří, že ho brzdy budou následovat i další talentovaní jedinci.

"Šel jsem do této pozice, když jsem se bavil s majitelem panem Brabcem, abych propojil mládež s áčkem Baníku. Baníkovská mládež byla vždy chloubou celého českého fotbalu. Už máme několik mladých šikovných fotbalistů, kteří to mohou v budoucnu dokázat," uzavřel sedmačtyřicetiletý odborník, jenž si ve své hráčské kariéře zahrál nejen za Baník, ale také za Spartu, Karvinou či maďarský Újpest.

Zmařený talent? Kalas je pyšný i na Championship: Nesvádím vinu na ostatní, největší problém byl ve mně