Davies přetlačil Haalanda, Lewandowski s přehledem odrazil Sancha i Kimmicha

Davies přetlačil Haalanda, Lewandowski s přehledem odrazil Sancha i Kimmicha

Německá hráčská unie volila nejvýraznější hráče nedávno skončeného bundesligového ročníku 2019/2020 a status vůbec nejlepšího přiřkla Robertu Lewandowskému z Bayernu Mnichov.

Bývalý forvard Borusssie Dortmund získal 40,2 procent všech hlasů, díky čemuž měl na první příčce velký náskok.

Nejlepší střelec ročníku se čtyřiatřiceti přesnými zásahy byl mimochodem vyhlášen nejlepším hráčem celé soutěže již počtvrté v kariéře.

Jadon Sancho, současná hvězdička vestfálského obra, obdržela 13,9 procent hlasů a další zástupce bavorského giganta z Allianz Areny Joshua Kimmich se nakonec zastavil na 7,2 procentech.

Pokud jde o nejlepšího trenéra, na první místo usedl pětapadesátiletý Hansi Flik z vítězného Bayernu Mnichov a stejný klub, který vyzve v srpnové Lize mistrů Chelsea, ovládl také kategorii udělovanou Nováčkovi roku.

Tím se stal devatenáctiletý reprezentant Kanady s ghanskými kořeny Alphonso Davies, jenž dokonce bodově překonal i stejně starého kanonýra Dortmundu Erlinga Haalanda, který zužitkoval svých prvních 1063 bundesligových minut ve 13 branek a další tři góly si připsal v Lize mistrů a Německém poháru.

Nejlepší střelec bundesligy, vítěz poháru, legenda Bayernu. Flick má o Zlatém míči 2020 jasno

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.