Železným mužem Sparty byl Sáček, na něhož byl krátký i Hložek

Železným mužem Sparty byl Sáček, na něhož byl krátký i Hložek

Pro většinu prvoligových klubů je sezóna 2019/20 minulost. Pražská Sparta přes nevydařený podzim a úvod jara po pauze způsobené koronavirem našla formu a v lize skončila třetí, k tomu navíc získala i MOL Cup. 

Jak si ale vedli individuálně hráči Letenského týmu? Nejvíce branek vstřelil Libor Kozák, jenž s Petarem Musou sdílí korunu pro krále střelců, teoreticky ji ale může ještě vyhrát teplický Jakub Řezníček, záleží na výsledcích ve skupině o záchranu, až se dohraje po karvinské karanténě. Dvanáct přesných zásahů si pak připsal Guelor Kanga, sedm tref oslavil mladík Adam Hložek.

Ten byl ovšem nejpřesnější v asistencích, kterých měl sedm. Pět jich pak měl Guelor Kanga. Ve vychytaných nulách je pochopitelně menší konkurence, Milan Heča s deseti čistými konty v nich porazil Florina Nitu, který měl pouze polovinu toho, co Heča. 

A kdo že se stal železným mužem Sparty aneb Kdo si tuto sezónu připsal nejvíce startů? Adama Hložka o jeden start předčil Michal Sáček s pětatřiceti starty. Třiatřicet zápasů má na svém kontě Benjamin Tetteh. Jednatřicetkrát poté nastoupili Libor Kozák a Guelor Kanga. Sáček kraluje i v herní minutáži, letos totiž odehrál 2886 minut, Adam Hložek pak "pouze" 2726. 

A žluté karty? V nich byl "nejlepší" bývalý Zbrojovák Ladislav Krejčí, který jich inkasoval deset, o tři více než Lukáš Štetina. A ještě horší prohřešky? Sparťané letos dostali tři červené karty, jednou dostal Georges Mandjeck, druhou Srdjan Plavšič, třetí Benjamin Tetteh.