Už nejste velký klub a o novém trenérovi jsem nikdy neslyšel, vzkazuje Ibra vedení AC Milán a odchází

Už nejste velký klub a o novém trenérovi jsem nikdy neslyšel, vzkazuje Ibra vedení AC Milán a odchází

Zlatan Ibrahimovič opustil před třemi lety Manchester United a dvě sezóny strávil v americké MLS v dresu Los Angeles Galaxy, v lednu se ovšem vrátil do Evropy a nyní kope za AC Milán, kde už dříve působil. Tam ale asi brzy skončí...

Není to totiž ten stejný AC Milán. S Rossoneri Ibrahimovič získal v roce 2011 Scudetto, nyní bojuje sotva o Evropskou ligu. A na tu Zlatan podle svých slov není zvyklý, chce hrát totiž Ligu mistrů... Paradoxně s Manchesterem United hrál jeden rok taktéž Evropskou ligu a v té sezóně ji vyhrál, zatímco ve zbylých sezónách, kdy se všemi možnými kluby hrál v Lize mistrů, nad hlavu ušatý pohár nikdy nezvedl.

Nad jeho budoucností visí otazník, jisté je ale to, že za AC Milán v příští sezóně hrát nebude. "Ibra se narodil, aby hrál fotbal, a pořád je v něm nejlepší. Uvidíme, jak se budu cítit za dva měsíce. Také záleží na tom, co se bude dít v klubu. Pokud bude situace stále stejná, upřímně je nepravděpodobné, že byste mě v příští sezoně v Miláně viděli," neskrývá Ibra zklamání z výkonů svého týmu.

"Ibra hraje proto, aby něco vyhrál, jinak zůstane doma. Řekli mi, že ukončit kariéru v Americe je příliš snadné, tak jsem se vrátil do Milána. Jsem tady čistě z vášně, protože hraju prakticky zadarmo. Koronavirus všechno zastavil a pomyslel jsem si, že se mi někdo pokouší naznačit, že bych měl skončit," řekl navíc o sobě (ač ve třetí osobě) Zlatan Ibrahimovič.

AC Milán navíc pravděpodobně bude měnit trenéra, místo Stefana Pioliho má nastoupit Němec Ralph Rangnick, který v minulosti vedl Red Bull Lipsko. "Nevím kdo to je, neslyšel jsem to jméno a nezajímá mě to," řekl Ibra o Rangnickovi. A kam švédská legenda po sezóně zamíří? To je zatím ve hvězdách...

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.