Nechtěný Courtois? Naopak Zidane mu vysekl obří poklonu

Nechtěný Courtois? Naopak Zidane mu vysekl obří poklonu

Španělská liga vrcholí a podle francouzského trenéra Zidanea mohou být jeho hráči vděční za aktuální formu i brankáři Thibautu Courtoisovi. Ten udržel čisté konto už pět zápasů po sobě. Real se tak díky osmé výhře v řadě velmi přiblížil k titulu.

Real Madrid má v lize nejlepší obranu, inkasoval pouze jednadvacetkrát. „Thibaut je velmi důležitý hráč s obrovským vlivem. V každém zápase odvádí fenomenální práci. Je to týmová práce, Thibaut ale zabraňuje spoustě gólů a hodně se nám daří. Proti Alavésu předvedl dva tři slušné zákroky, které nám velmi pomohly,“ citovalo ČTK slova Zidanea pro klubový web. „Záleží ale také na poctivosti týmu jako celku, toho se musíme držet,“ dodal trenér.

Real Madrid porazil Alevés díky brankám Benzemy a Asensia. Bílý balet naposledy získal titul v roce 2017 a byl u toho právě Zidane při jeho prvním angažmá na lavičce Los Blancos. „Všechno vypadá dobře, ale víme, co je před námi. Zbývají tři zápasy a nevíme, co se stane. Vždycky jsem tvrdil, že hrát La Ligu znamená velmi těžkou a tvrdou práci. Musíme si odpočinout, protože v pondělí hrajeme znovu. Po vítězství se ale spí lépe,“ dodal osmačtyřicetiletý trenér.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.