Odehrál Hložek za Spartu poslední zápas? Perou se o něj velkokluby

Odehrál Hložek za Spartu poslední zápas? Perou se o něj velkokluby

Sledují ho evropské velkokluby, může si vybírat kam zamíří, přesto nejspíš Adama Hložka budeme vídat v české lize i nadále. Potenciální zájemce si musí připravit minimálně 9 milionů eur (240 milionů korun), to je odhadovaná cena talentované sparťana podle Transfermarkt. Sparta si Hložka cení až na 15 milionů eur.

Jedním ze zájemců je Burussia Dortmund. Tým, ve kterém hráli Tomáš Rosický nebo Jan Koller v minulosti lákal i Václava Kadlece nebo Tomáše Kalasa.

Hložka si všimli i skauti z Premier League. Dokonce londýnská Chelsea začala kolem sedmnáctiletého útočníka kroužit. Již dříve se o talentovaného sparťana zajímala řada klubů z Itálie. Vedle Neapole to byl Juventus nebo Inter Milán. Nově se po něm poohlíží i milánský AC.

Největším favoritem momentálně je však RB Lipsko. Bundesligový celek přišel o svého nejlepšího střelce Wernera, který zamířil do Chelsea. V Lipsku působí i Patrik Schick a oba hráče zastupuje agent Pavel Paska.

Sám Hložek bude mít největší podíl na tom, kam zamíří a Lipsko se mu jeví jako nejlepší volba. Avšak v příští sezoně bude pravděpodobně oblékat i dále sparťanský dres.

HLOŽEK A TI OSTATNÍ? TOP10 ČESKÝCH HRÁČŮ DO 20 LET S NEJVYŠŠÍ TRŽNÍ HODNOTOU