I navzdory neúspěšnému průběhu sezony máme šanci se dostat do pohárů, těší Webera nový herní systém

I navzdory neúspěšnému průběhu sezony máme šanci se dostat do pohárů, těší Webera nový herní systém

Nejvyšší česká soutěž již druhým rokem „testuje“ nový herní formát, podle něhož se základní ligová tabulka po skončení regulérní části sezony rozdělí do tří skupin, přičemž ta druhá nabízí jednomu šťastlivci příležitost zabojovat ještě o druhé předkolo Evropské ligy. A právě po této šanci nyní prahne trenér Jozef Weber.

Mladá Boleslav čekala od proběhnuvšího ročníku mnohem více, nicméně výkony v posledních utkáních nám naznačily, že ještě není všem dnům konec.

Středočeši se v pavoukovém typu turnaje dokázali dostat přes České Budějovice a následně i přes Bohemians 1905, díky čemuž teď v boji o Evropu vyzvou Liberec. Tuto příležitost navíc dostávají po umístění se na desáté příčce tabulky v základní části sezony.

„Že nám systém umožňuje bojovat o poháry, to je samozřejmě velice příjemné,“ přiznával pro iDnes.cz trenér mladoboleslavské lavičky, jehož mužstvo se pokusí o podobný zázrak jako loni, když ve finále boje o EL porazilo Baník Ostravu.

„Loni to bylo jiné, na jaře jsme našlápli, měli jsme kvalitní tým. Teď po zimních odchodech jsme se spíš dávali do kupy a naše forma gradovala až v závěru,“ vysvětluje Weber, že loni byla cesta jednodušší. I tak si ovšem nyní plánuje spravit chuť.

„Letos byl průběh jarní sezony hodně nestandardní a daleko od našich představ, přesto ji můžeme v závěrečném zápase ročníku završit úspěšně. Uděláme pro to maximum. Liberec hraje atraktivní fotbal, ale my jsme tam nedávno odehráli slušné utkání a remizovali 2:2,“ dodal pro server iDnes.cz Weber.

Utkání mezi Libercem a Mladou Boleslaví můžete sledovat tuto neděli od 17 hodin na stanici O2 TV Fotbal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.