Real zvládl další zkoušku a od titulu jej dělí jediná výhra, Barcelona porazila Valladolid

Družina trenéra Setiéna se matematicky pouhá dvě kole před koncem stále drží v boji o titul, když vyhrála náročné utkání ve Valladolidu. Atletico Madrid porazilo Betis, vyhrála ale i Sevilla nad Mallorcou. Real Madrid poté zvítězil na hřišti Granady 2:1 a od ligového titulu jej dělí maximálně dva body.

Svou sérii nepříznivých výsledků nedokázala protrhnout Celta Viga, která v poměru 1:2 nestačila na Osasunu. Klíčová a z pohledu výsledku i vítězná branka přišla v nastaveném čase druhé půle, postaral se o ni Jose.

Barcelona se z posledních zbytků sil snaží vyvíjet tlak na vedoucí Real Madrid, když v utkání s Valladolidem po brzké trefě Vidala získala další tři body do tabulky. Soupeř sice nepříjemně kousal, na svém účtu měl dokonce i více střeleckých pokusů, leč žádný za záda brankáře ter Stegena dostat nedokázal.

O záchranu hrající Leganes udolalo Valencii díky penaltě, kterou v 18. minutě proměnil Perez do protipohybu brankáře. V 54. minutě však poté Leganes hrálo o deseti, Silva viděl za faul zezadu červenou kartu. Hostující Parejo měl v 60. minutě na kopačkách vyrovnaní, ale jeho pokutový kop skvěle chytil brankář Cuellar.

Sevilla poté porazila Mallorcu 2:0, z penalty se prosadil Lucas Ocampos, druhou branku vstřelil El Nesyri. Alaves po prohře s Realem remizovalo doma s dalším madridským celkem, Getafe, 0:0. Villarreal doma podlehl Realu Sociedad 1:2, za domácí skóroval i Santi Cazorla, za hosty se trefili Willian José a Llorente.

Real vedl na hřišti Granady po výstavní trefě z úhlu Mendyho a sólu Benzemy 2:0, poté ale Bílý balet v útoku polevil a za trest v 50. minutě po minele Casemira inkasoval. Naštěstí pro Zidana a spol. další branka nepadla a vítězství 2:1 neznamená nic jiného než další tři body do tabulky pro Bílý balet. Dvě kola před koncem vede Real Madrid La Ligu o čtyři body, pokud tak ve čtvrtek doma porazí Villarreal, matematicky se stane po třech letech mistrem Španělska, bude k tomu ale mít ještě pokus i na hřišti Leganes. Vzhledem k úspěšným El Clasicům by Realu stačily dvě remízy, pokud navíc Barcelona obě utkání nevyhraje, nemusí teoreticky bodovat už vůbec.