Dortmund přiznává prohru, se svým ofenzivním esem se rozloučí a najme si dvě náhrady

Dortmund přiznává prohru, se svým ofenzivním esem se rozloučí a najme si dvě náhrady

Když si řeknou o slovo peníze, jen málokdy se najdou lidé, kteří by neuměli naslouchat. A přesně totéž se děje i v našem případě.

Jadon Sancho, jenž v poslední sezoně ohromil nejen celou Bundesligu, ale zároveň i celý svět, je jen nepatrných pár krůčků od přestupu do Anglie.

Aktuálně největším zájemcem je Manchester United, o kterém například takový Fabrizio Romano píše, že už se s hráčem domluvil na podmínkách smlouvy. Jediné, co se teď řeší, je přestupová částka, která uspokojí Borussii.

A právě zmíněná částka je problém. I napříč koronavirové krizi si Dortmund žádá 120 milionů eur na ruku, ačkoliv je ochotný klesnout na rovných 100, pokud součástí dohody budou odpovídající bonusy.

„Za předpokladu, že nás Sancho opustí, se budeme muset snažit naše ofenzivní řady opět zabezpečit. Už teď monitorujeme dvě náhrady,“ uvedl sportovní ředitel Dortmundu Michael Zorc přiznávajíc přitom zájem o svůj útočný klenot.

„Bohužel pro nás, pokud prodáme Sancha, tak se cena každého hráče opět zvedne o 5-10 milionů eur,“ byl si Zorc vědom toho, že se přestupový trh v „normálu“ příliš dlouho udržet nemusí.

 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.