Hledal jsem nový impulz. A Jablonec jednal hrozně rychle, říká Robert Hrubý o přestupu

Hledal jsem nový impulz. A Jablonec jednal hrozně rychle, říká Robert Hrubý o přestupu
ROZHOVOR

Už tři nové posily potvrdilo v minulých dnech vedení Jablonce, které tak plní touhu trenéra Petra Rady po razantním oživení kádru. Jedním z nově příchozích je i šestadvacetiletý Robert Hrubý. Velmi zajímavý záložník, jenž o podrobnostech promluvil v rozhovoru pro eFotbal. 

Jak se urodil váš příchod do Jablonce?
Docela narychlo. Na konci sezony jsem jako vždycky mluvil se svým manažerem, co a jak dál. V Ostravě jsem byl už delší dobu a cítil jsem, že potřebuju získat novou motivaci. Proto jsem se nějak spojil s panem Peltou (šéf Jablonce), který o mě projevil zájem už loni i letos v zimě. Teď jsme se k tomu vrátili, on se obrátil přímo na vedení Baníku a snad za jeden den bylo hotovo.

Přišel jste na roční hostování s opcí na přestup. Že byste se kmenovým hráčem Jablonce stal už teď, ve hře nebylo?
Ale bylo, původně jsme to tak chtěli já i pan Pelta. Nakonec se z toho ovšem stalo hostování. Podrobnosti neznám, takže nevím, kdo to změnil a proč. Možná to tak chtěli v Baníku, těžko říct.

A byly ve hře i jiné celky než Jablonec?
Abych řekl pravdu, s nikým jiným jsem nejednal. Ono to ani nešlo, protože svou budoucnost jsem chtěl řešit až po sezoně a ta dohoda s Jabloncem byla hrozně rychlá. Jsem za to moc rád. Jablonec je klub, který každý rok hraje o nejvyšší příčky. A já už hledal nový impulz.

Jablonec si na rozdíl od Baníku zahraje 2. předkolo Evropské ligy. Byl i tohle jeden z důvodů mu kývnout?
Určitě, i tohle usnadnilo mé rozhodování. Evropské poháry jsem ještě nikdy nehrál a moc se na ně těším. Doufám, že dostanu šanci a pomůžu k úspěchu. Snad těch zápasů v Evropě bude co nejvíc.

Jablonec je také známý tím, že nebrání svým hráčům v odchodu za lepším. Sehrál u vás i tento faktor roli?
Přesně tak. O Jablonci se ví, že umí hráče prodávat dál. Mně se tohle hrozně líbí. Na druhou stranu je ale těžké pak dávat mužstvo zase dohromady. I tohle však Jablonec zvládá a pořád se drží na vysokých příčkách. Klobouk dolů před ním. Já jen doufám, že i příští rok bude minimálně stejně úspěšný, jako byl ten letošní.

Nepříjemností je ale jistě to, že majitele klubu Miroslava Peltu stále vyšetřují v dotační kauze. Přemýšlel jste o tom, jaké následky to může přinést?
S panem Peltou jsme se o tom vůbec nebavili, ani já sám to nijak neřešil. Asi všichni vědí, že něco probíhá. Ale tohle jde úplně mimo mě.

Mužstvo vede velmi známý a trochu svérázný trenér Petr Rada. Jak se těšíte na něj?
Já pana Radu znám už ze Slavie. Vytáhl si mě do áčka, byť žádný ligový zápas jsem za něj tehdy neodehrál. Ale znám ho a vím, jaký je. Budu se snažit maximálně plnit to, co po mně bude chtít. Pak to u něj budu mít snad dobrý (s úsměvem).

Je dost možné, že se do Baníku už nevrátíte. Jak na něj budete vzpomínat a jaké chvíle tam pro vás byly ty nejšťastnější?
Těch šťastných chvil tam pro mě bylo víc. Nejdřív jsem tam byl jen na hostování, ale moc se mi tam líbilo, což mi jednoznačně pomohlo v rozhodnutí tam potom i přestoupit. Tenkrát jsem šel do druhé ligy, ale hned jsme postoupili do první. Hned další rok jsme navíc hráli o Evropu a postoupili do finále českého poháru. Určitě tak mám na co vzpomínat. Poslední dobou jsem však cítil, že by mi pomohl nový impulz. Nechtěl jsem tam zbytečně ztrácet čas a někomu tím zabírat místo v kádru. Nikdo neví, co se může stát, ale já to beru tak, že jedna etapa skončila a teď začíná ta další.

V posledních dvou sezonách skončil Baník z pohledu postupu do evropských pohárů vždy těsně pod vrcholem. Proč to ani jednou o fous nevyšlo?
Tuhle otázku si klademe asi všichni, co jsme tam hráli. Ten poslední krůček prostě vždycky chyběl. A je to strašná škoda. Zvlášť když tam za normálních okolností chodí plný stadion a evropské poháry by tam měly svoji úroveň. Je ale možné, že týmu ještě chybí o trochu víc zkušeností. Já každopádně věřím, že do budoucna se to klukům povede a ty poháry si zahrají.