Liberec si po třech letech zahraje o evropské poháry, výhru zařídil Pešek

Slovan skončil ve skupině o titul pátý a Mladá Boleslav vyhrála skupinu o Evropu. Liberec tak v kvalifikačním zápase o Evropskou ligu přehrál Mladou Boleslav a zajistil si účast ve 2. předkole Evropské ligy. O výhře rozhodli střelci gólů Pešek a Mara.

Liberec tak doplní v evropských pohárech Slavii, Plzeň, Spartu a Jablonec. Domácí vstoupili do zápasu lépe, hned v 6. minutě minul v dobré příležitosti Koscelník. Mara pak z přímého kopu nepřekonal brankáře Šedu, ten ještě v největší šanci z první půle vychytal ve 23. minutě Malinského.

Po změně stran se rozhodlo po hodině hry. V 62. minutě Beran poslal kolmici na Peška, který obešel i Šedu a pohodlně skóroval. Hosté měli větší šanci v 80. minutě, ale střídajícího Maška vychytal Nguyen.

V 87. minutě Malinský po souboji s Tatajevem spadl ve vápně a rozhodčí Ardeleanu po zhlédnutí videa ukázal na penaltu, se kterou Mara neměl problém – 2:0. Severočeši si zahrají evropské poháry poprvé od sezony 2016/17.