Škoda, že jsme si ten postup do evropských pohárů neuhráli dřív, mrzelo Peška

Škoda, že jsme si ten postup do evropských pohárů neuhráli dřív, mrzelo Peška

Liberec po skalpu Boleslavi oslavil postup do 2. předkola Evropské ligy. „Každí v mužstvu chtěl udělat ten poslední krok. Zvládli jsme to skvěle týmově,“ říká střelec vítězné branky Jakub Pešek.

Zápas byl pro liberecké hráče těžký hlavně po psychické stránce. „Byl to velice těžký zápas. Po psychické stránce toho na nás bylo už dost. Bylo dobře, že jsme pošetřili síly v zápase s Plzní. Za výsledkem nás tlačili naši skvělí fanoušci. Utkání rozhodla první branka, kterou jsme dali my,“ ohodnotil střelec branky Pešek pro klubový web.

Po patnácti zápasech v rychlém sledu má Slovan konečně jistotu předkola Evropské ligy. „Je to obrovská úleva. Škoda, že to bylo až v poslední možný zápas a neuhráli jsme to dřív. Samozřejmě to bereme i tak,“ mrzely mírné komplikace před postupem do evropských pohárů záložníka Liberce.

Hned po zápase na stadionu proběhly oslavy s fanoušky. „Bylo to skvělý. Velký zážitek. Za vítězstvím nás tlačili po celý zápas. Patří jim díky za celou sezónu. V domácím prostředí nám vždy pomohli. Proti silnějším soupeřům nám to vlilo plno sil. Děkujeme za všechny zápasy,“ zakončil pro klubový web sedmadvacetiletý záložník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.