Už vedeme komunikaci s některými zajímavými hráči, určitě složíme silné mužstvo, věří Hoftych

Už vedeme komunikaci s některými zajímavými hráči, určitě složíme silné mužstvo, věří Hoftych

Slovan Liberec přetlačil Mladou Boleslav a poprvé od sezony 2016/2017 si zahraje poháry, přesněji druhé předkolo Evropské ligy.

Celá kvalifikace proběhne stylem "buď, a nebo", neboť je v plánu pouze jedno, místo tradičních dvou utkání doma a venku.

"Buďme rádi za to, že když už bude šance, aby se poháry hrály, tak se budou hrát jednozápasově. Nedá se svítit. Důležité je, aby se hrály. Bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace v Evropě. A strašně důležitý bude los," ozřejmil hlavní kouč Pavel Hoftych.

Ten je připraven na to, že jeho áčko čeká v nejbližším přestupovém období další odliv opor a na stadionu U Nisy by měla nakupovat zejména mistrovská Slavie. Dorazit by však měly i adekvátní náhrady...

"Už samozřejmě pracujeme na příchodech. Liberec s tímhle umí pracovat - každý se diví, proč to tak je. Já říkám, že je tady prostě pozitivní fotbalové prostředí. Nebojím se toho, že bychom to nedokázali nahradit," snažil se zůstat optimistou bývalý stratég Trnavy, Zlína, Bohemians 1905 či Českých Budějovic, jenž může přijít o Berana, Kuchtu či Malinského, s tím, že odchod Karafiáta je definitivní.

"Už vedeme komunikaci s některými zajímavými hráči, máme dohodu s některými kluby o uvolnění dalších. Složíme určitě silné mužstvo a věřím, že budeme dál hrát slušný fotbal, který jsme hráli," uzavřel kouč, z jehož kádru mohou za jistých okolností zmizet také Baluta nebo Hromada.