Trenér Zbrojovky: Máme problém s doplněním mužstva, protože nevíme, jakou soutěž budeme hrát

Trenér Zbrojovky: Máme problém s doplněním mužstva, protože nevíme, jakou soutěž budeme hrát

Hlavní trenér Brna Miloslav Machálek po jistotě druhého místa uvedl, že si přímo postupující Pardubice zaslouží respekt a ocenění, protože celý rok předváděly výborný fotbal.

Na svůj tým, jehož by měla čekat baráž, je pyšný i tak. "Odvedli jsme obrovský kus práce. Nikdo neví, s jakými problémy jsme se potýkali. Karty, zranění. V optimální sestavě jsme hráli jen v Hradci Králové. Klobouk dolů před klukama, ztratili jsme šest bodů,“ připomněl osmapadesátiletý rodák z Uherského Hradiště, jehož slova nabídl web fczbrno.cz.

Na rozjetý východočeský soubor kouče Krejčího to však nestačilo. "Možná měli štěstí, že jsem přišel do Brna pozdě. Zvedli jsme se a klobouk dolů před našimi hráči. Na první místo to nestačilo a musíme se smířit s tím, že budeme hrát baráž. Pokud vůbec bude,“ připomněl nejistý závěr ročníku šéf Šurala, Štepanovského, Růska či Pázlera.

Pakliže vše proběhne tak, jak má, sezona se Zbrojovce protáhne až do prvního srpna, kdy má být na programu druhý barážový zápas. "Je to mimořádné, nic nebylo normální. Bylo to hektické, hrozně náročné. Nikdo neví, kdy se bude dohrávat, zda-li vůbec. Kdy bude nějaká přestávka. Nějaké volno být musí, i kdybychom neměli trénovat. Máme problém s doplněním mužstva, protože nevíme, jakou soutěž budeme hrát. Je to pro nás velice těžké,“ připustil.

Machálek připustil, že srovnání s první ligou chybí, ale i tak si přejí, aby se vše dohrálo podle regulí. Zatím je jistý pouze program nejbližších dní. "Končíme středečním tréninkem, pak mají hráči čtyři dny volno a následně se znovu sejdeme. To už bude po 17. červenci a měli bychom vědět více,“ doplnil na stránkách fczbrno.cz odborník, jenž se na současnou lavičku přesunul z konkurenční Líšně.

To, koho z tria Opava, Příbram a Karviná by si přála hráčská kabina, známo není, ale válka by to být měla. "První liga je o dva tři levely výš. Budeme to mít hodně těžké. Myslel jsem, že s touto bodovou šňůrou jednoznačně postoupíme, ale klobouk dolů před Pardubicemi. Patří jim velká gratulace. Někdo byl lepší než my. Musíme to přiznat a zkoncentrovat se na baráž,“ burcoval třicetiletý stoper Pavel Dreksa, pro nějž by byl pikantní zejména střet s MFK, v jejichž dresu působil před příchodem do druhého největšího města České republiky.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.