Další úspěch Costy po zisku poháru? Obhájení diplomové práce na institutu Johana Cruyffa

Další úspěch Costy po zisku poháru? Obhájení diplomové práce na institutu Johana Cruyffa

Dlouholetý zadák Spart Costa Nhamoinesu sehrál v nedávno ukončené sezoně za letenské "S" i kvůli zranění pouze devět ligových duelů.

A protože mu na současné adrese, jíž okupuje již od roku 2014, vypršela smlouva a novou se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým stále neuzavřel, možný je odchod...

Sám čtyřiatřicetiletý defenzivní specialista ze Zimbabwe sice tvrdí, že má před sebou ještě pár hráčských let, nicméně i tak už se připravuje i na život po profesní kariéře.

Sparta v minulých dnech sdílela informaci, že hráč se zkušenostmi z polské Ekstraklasy obhájil diplomovou práci na institutu Johana Cruyffa. "Gratulujeme, @costyy26, je jasné, že na život po aktivní kariéře budeš připravený," zaznělo na Twitteru nejúspěšnější tuzemské značky.

Dotyčný vzdělávací ústav, na němž svěřenec Václava Kotala završil roční studium, založila samotná a dnes již zesnulá nizozemská legenda. Sportovci, funkcionáři a manažeři se v něm mohou vzdělávat v oblasti sportovního managementu, s tím, že evropské pobočky se nalézají v Barceloně, Amsterdamu a Stockholmu.

Sám Costa, jehož konto zdobí český titul i dva zisky zdejšího poháru z let 2014 a 2020, by nemusel opouštět českou půdu ani po ukončení spolupráce se Spartou či jiným zájemcem o jeho služby. Protože se naučil česky, mohl by pomáhat v adaptaci na Starý kontinent přicházejícím africkým mladíkům.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.