Černý si vyzkouší již třetí nizozemskou adresu v kariéře. Jak se na něj těší v Twente?

Černý si vyzkouší již třetí nizozemskou adresu v kariéře. Jak se na něj těší v Twente?

Bývalý mládežnický reprezentant Česka Václav Černý si na nizozemské půdě vyzkouší již třetí angažmá. Po Ajaxu Amsterdam a Ultrechtu ho čeká od příštího soutěžního ročníku mise v FC Twente Enschede.

Ultrecht, ve kterém dvaadvacetiletý forvard naskočil jen do třinácti ligových duelů, ho tak zapůjčil do klubu, jemuž vstřelil svou první branku v Eredivisii, což už je více než čtyři roky zpět.

"S příchodem do Twente jsem velmi spokojen, chci tady bojovat o místo. Měl jsem pěkný rozhovor s trenérem Ronem Jansem, který má ve mně důvěru. Twente dobře znám, koneckonců už působím v Nizozemsku šest let," vyprávěl odchovanec Příbrami na webu fctwente.nl.

"První gól v Eredivisii jsem vstřelil právě FC Twente, což byl pro mě z osobního hlediska speciální okamžik. Klub má krásný stadion, na kterém bývá výborná atmosféra. Hráli zde skvělí hráči a opravdu se na toto dobrodružství těším," doplnil Černý.

Technický ředitel Jan Streuer na konto jeho půjčky dodal následující: "Jsem rádi, že si Václav pro příští sezonu vybral FC Twente. Připojil se k nám okamžitě a v pondělí absolvoval svůj první trénink. Je to technický a rychlý hráč, který může hrát na obou stranách hřiště. Pro naše fanoušky je to velmi atraktivní fotbalista," chválil čerstvou akvizici funkcionář týmu, jehož zastihlo ukončení soutěže na čtrnácté pozici.

V novém trikotu může debutovat 10. srpna proti Fortuně Sittard.