Ústí nad Labem? Bassey nemusí pokračovat kvůli výkonnosti, o Dramého je zájem jinde...

Ústí nad Labem? Bassey nemusí pokračovat kvůli výkonnosti, o Dramého je zájem jinde...

Ústí nad Labem, které skončí ve druhé nejvyšší soutěži na konečné sedmé pozici, hodlá tento týden představit trenérského nástupce Aleše Křečka, kromě nějž na severočeské adrese skončili jak Juraj Šimurka, tak Petr Vrabec.

"Bude to mladší trenér, který tady bude spíše začínat kariéru. Bude pokračovat v nastaveném moderním stylu, což je útočná kombinační hra. Je to vždy riziko, sázka do loterie, ale mně se to líbí víc. Fotbal se dneska vyvíjí, všude jsou mladší hráči. A je to i o té kabině. Když k těm mladým klukům dáte trenéra, kterému je 60 let, tak si vůbec nemohou rozumět, byť je to zkušený trenér," citoval web idnes.cz slova šéfa Václava Kožíška, jehož tým zakončí ročník FNL úterním výjezdem do Jihlavy.

V závěru července pak začíná příprava na novou sezonu 2020/2021. "Kluci si moc neodpočinou, ale bohužel to tak je. Začínáme už tvořit kádr, s některými hráči jsme v kontaktu. Ale čekáme na nového trenéra, on bude mít hlavní slovo. Vzhledem k tomu, jak málo je času, se bude tým tvořit nejspíš ještě v průběhu podzimu, větší doplnění pak plánujeme v zimě," objasnil funkcionář, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

I když řadě hráčů končí kontrakty, o tom, komu bude nabídnuto prodloužení a komu ne, rozhodne až nový stratég. Pokračovat pořád může i jednadvacetiletý nigerijský útočník Fortune Bassey, který přetavil 1398 minut poskytnutého času v pět branek, což se zdá vedení pořád málo...

"Nechceme to dělat za nového trenéra. Je možné, že někteří hráči, s nimiž jsme nejednali o prodloužení, budou třeba ještě osloveni. Za mě Bassey nesplňuje, co jsme od něj čekali, o prodloužení smlouvy jsme s ním nejednali. Ale poslední slovo bude mít nový kouč," informoval na idnes.cz ústecký představitel.

To o rok starší Francouz Youba Dramé, jenž se dosud střelecky prosadil desetkrát a to je záložník, by na Městském stadionu zůstat nemusel kvůli zájmu jinde. "Pořád to ale nejsou nabídky, o kterých bychom byli ochotni jednat. Drame je v současné době ve velmi dobré herní pohodě, jeho cena je nějak daná, nemyslím si, že bychom měli slevovat," uzavřel na idnes.cz Kožíšek, jenž doplnil, že Matějka se vrací na letní přípravu do Plzně a Valenta do Slavie, ale klidně se ještě na sever mohou vrátit.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.