Nejlepším hráčem prvoligové sezony na Slovensku se stal gólman mistrovského Slovanu...

Nejlepším hráčem prvoligové sezony na Slovensku se stal gólman mistrovského Slovanu...

Ve slovenské Super lize se volil nejlepší hráč sezony 2019/2020, s tím, že v anketě hlasovali nejen hlavní trenéři všech účastníků, ale také prezident Unie ligových klubů, zástupci Slovenského fotbalového svazu včetně koučů reprezentačního áčka i jednadvacítky či představitelé médií.

Vůbec nejvýše se umístil brankář Slovanu Bratislava Dominik Greif, jenž tak na trůnu vystřídal loni triumfujícího slovinského forvarda Andraže Šporara, který už je nějaký čas majetkem Sportingu Lisabon.

Třiadvacetiletý Greif, který je dvojnásobným mistrem země a trojnásobným držitelem poháru, nastoupil ve slovenské lize do dvaceti utkání, v nichž pustil za svá záda pouze třináct gólů.

Konkurent Šully či Trnovského se mimo jiné blýskl i dlouhou sérií bez inkasované branky, jež se nakonec natáhla na 725 minut čistého času.

P.S.: Objevem sezony se pak stal devatenáctiletý středopolař Ján Bernát ze Žiliny, který zakončil sezonu deseti soutěžními trefami.

Ideální sestava slovenské ligy:

Greif (Slovan Bratislava) - Jurij Medveděv (Slovan Bratislava), Vasil Božikov (Slovan Bratislava), Myenty Abena (Slovan Bratislava), Eric Davis (Dunajská Streda) - Osman Bukari (Trenčín), Miroslav Káčer (MŠK Žilina), Dávid Holman (Slovan Bratislava), Moha (Slovan Bratislava), Zsolt Kalmár (Dunajská Streda) - Andraž Šporar (Slovan Bratislava).

Hložek a ti ostatní? TOP 10 českých hráčů do 20 let s nejvyšší tržní hodnotou