Kučera končí na Vysočině kvůli ztrátě koncepce. Rád by do zahraničí a v tuzemsku nelpí na nejvyšší soutěži...

Kučera končí na Vysočině kvůli ztrátě koncepce. Rád by do zahraničí a v tuzemsku nelpí na nejvyšší soutěži...

Jihlavě se nakonec nepodařilo dosáhnout ani na baráž a před závěrečným střetem sezony, který je na programu v úterý proti Ústí nad Labem, je v tabulce FNL až pátá. I to bude znamenat odliv nynějšího hlavního trenéra Radima Kučery z Vysočiny...

Bývalý stratég Baníku Ostrava či Znojma, jenž vedl jihlavský soubor rok a půl a minulou sezonu dovedl své svěřence právě do baráže, v níž neuspěli proti Karviné, uvedl jakožto hlavní dúvod konce ekonomickou situaci a s ní spojenou koncepci druholigové značky.

"I po horších výsledcích jsem cítil důvěru klubu. Jenže ekonomika se řeší prodeji a bylo jasné, že nás to jednou dožene. Pořád se prodávali hráči a příchody byly nízkonákladové. Vždy se počítalo s tím, že někdo vystřelí, prodá se, a tím se to zachrání. Ztratila se koncepce. Místo, aby se posilovalo, tak se oslabovalo. Cíle, které jsme my trenéři měli, ztrácely na významu. Ekonomika není tak silná. Chtělo by to impulz v novém sponzorovi, investorovi. Zázemím a stadionem je Jihlava na první ligu připravená," uvedl v interview pro iSport.cz šéf Klobásy, Zoubeleho a spol.

Jihlavskému prostředí přitom mohl zamávat i mnohem dříve. "Během té doby jsem dostal dvě oficiální nabídky z první ligy. Nikdy to nevyšlo. I proto jsme se teď domluvili na ukončení spolupráce. Mám své ambice, i vzdálenost hrála roli," pokračoval Deníkem Sport citovaný šestačtyřicetiletý odborník, jemuž se dle jeho slov na jaře po uvolnění Tijaniho rozpadla osa mužstva.

Pokud jde o budoucnost, zatím s žádnou novou adresou domluven není, ale jak zaznělo na iSport.cz, mohla by se před ním otevřít i zahraniční cesta. "Případně budu čekat, že se něco naskytne v Česku. Nemusí to být nutně první liga,“ zakončil rodák z Vigantic, jenž trénuje šestým rokem a po olomouckém béčku asistoval v Opavě.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.