Nejprve se zajímal o Duklu a teď vstupuje do Dynama. Kdo přichází na Střelecký ostrov?

Nejprve se zajímal o Duklu a teď vstupuje do Dynama. Kdo přichází na Střelecký ostrov?

Dynamo České Budějovice získalo nového generálního partnera, jímž se po pěti měsících jednání stala firma AutoDraft, která provozuje po celé zemi síť bazarů s ojetinami.

Šéf dotyčné společnosti, kterým je třiatřicetiletý třeboňský podnikatel Karel Kovář, by měl jihočeské značce, jejíž áčko už během léta přišlo o 8 hráčů jarního kádru, přinést v úvodu svého působení 10 milionů korun, čímž by současně aktivoval opci na předkupní právo celého klubu do konce roku 2020.

Kovářovi, který časem může v čele klubu vystřídat Miroslava Dvořáka, jenž na jihu země vláden šestnáctým rokem, by měl se sportovními věcmi pomáhat někdejší člen představenstva Sparty Jakub Otava, jenž aktuálně provozuje společnost, jež se zabývá datovou analýzou a skautováním hráčů.

"Nyní to nemohu komentovat. Ale až se vše dotáhne, rád si o tom popovídám," citoval server idnes.cz slova nového generálního sponzora, který by mohl stát o to, aby se současný Střelecký ostrov přejmenoval na AutoDraft Arenu.

Sám Kovář už po "nějakém" klubu toužil delší dobu. Již loni jednal o prodeji Dukly s předsedou dejvického představenstva Bohumil Pauknerem.

"Nedostali jsme se ale do žádné pokročilé fáze. Líbila se mu naše práce s mládeží, historie klubu i jeho celkové image. Ale Dukla aktuálně není prvoligový klub, navíc on má vazby na jižní Čechy, to asi rozhodlo. Ale působil na mě seriózně a důvěryhodně," pochválil Kováře Paukner, jehož slova si lze přečíst na serveru idnes.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.