Kanga by se mohl potkat s Novákem. Při jednáních si však klade podmínku v podobě Ligy mistrů

Kanga by se mohl potkat s Novákem. Při jednáních si však klade podmínku v podobě Ligy mistrů

Tal Ben Chaim, Georges Mandjeck i Semih Kaya již součástí sparťanského hemžení nejsou a brzy se do této společnosti může přidat také Guélor Kanga.

Devětadvacetiletý středopolař na Letné stále nepodepsal nový kontrakt a to mu sportovní úsek na čele s Tomášem Rosickým předložil vylepšené osobní podmínky.

Po dvou a půl letech služeb tak může vítěz domácího poháru z metropole zmizet. Kupříkladu turecký tisk informoval o tom, že je uprostřed jednání s Trabzonsporem.

Vzájemnou dohodu by však mohla překazit jedna záležitost - podmínkou Kangy má být to, že se bude hrát v Trabzonsporu Liga mistrů.

To se však v tuto chvíli nejeví příliš pravděpodobně, neboť má přední tým turecké nejvyšší soutěže roční stopku na poháry kvůli porušení finančního fair play.

Poslední šancí se zdá být odvolání ke sportovní arbitráži CAS v Lausanne, kde byl tento týden mimochodem zbaven pohárového zákazu ostrovní titán Manchester City.

Šestinásobný vítěz Süper Lig, který zřejmě v právě doznívajícím ročníku skončí na druhé příčce, má v kádru např. Argentince Sosu, jenž prošel Neapolí, AC Milán či Bayernem a samozřejmě také produktivního českého beka Filipa Nováka.

Ambiciózní tým hrající domácí duely na stadionu Medical Park pro více než 41 tisíc diváků však živí šanci na trofej alespoň v Tureckém poháru, jehož finiš proběhne v závěru července v Istanbulu proti Alanyasporu.

K čemu musí dojít, aby Sparta pronikla přímo do základní skupiny Evropské ligy?