Nechtěl jsem, aby to takhle skončilo, přiznal Costa. Podle Rosického chce ještě hrát v zahraničí...

Nechtěl jsem, aby to takhle skončilo, přiznal Costa. Podle Rosického chce ještě hrát v zahraničí...
OBSAHUJE VIDEO

Na Letné už nebude pokračovat ani ostřílený defenzivní univerzál ze Zimbabwe Costa Nhamoinesu, jenž opouští Spartu po vypršení kontraktu jako volný hráč a čeká ho hledání nového klubu.

Čtyřiatřicetiletý veterán přišel do české metropole z polského Zaglebie Lubin v létě roku 2013 a v hlavním městě Česka tak vydržel dlouhých sedm let, během nichž dosáhl na jeden titul, dva pohárové triumfy a jeden vyhraný Superpohár.

Během této doby se stal rekordmanem v počtu startů mezi cizinci a celkově odehrál za slavné "S" 203 soutěžních duelů. Byl také vůbec prvním Afričanem, který v klubu navlékl kapitánskou pásku.

"Děkujeme za odvedenou práci a výkony, které Spartě odevzdal. Po celou dobu působení v klubu to byl příkladný profesionál, který pracoval vždy na sto procent. V průběhu času se stal pravým sparťanem. Je zářným příkladem toho, že i cizinec může být pro Spartu velkým přínosem, pokud má správný charakter a identifikuje se s klubem a jeho hodnotami," uvedl na webu sparta.cz sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Ve Fortuna:lize by pokračovat neměl, ale jednou se k dvanáctinásobným šampionům samostatné české ligy vrátit může. Už však v jiné, než hráčské roli. "Příběh Costy a Sparty úterkem nekončí. Na čas nás opustí, chce ještě hrát v zahraničí, ale doufám, že po konci kariéry se k nám připojí zpět a bude v klubu působit v jiné než fotbalové roli. Přejeme mu jenom to nejlepší a těšíme se, až se k nám vrátí,“ doplnil "malý Mozart".

Sám zadák by si asi ještě dokázal představit pokračování, nicméně realizační tým to viděl kapku jinak. "Nechtěl jsem, aby to takhle skončilo, ale je to tak. Děkuju vám za všechny ty roky, kdy jsem byl s vámi. Nejdůležitější pro mě je, že jsme byli spolu, v dobrém i ve zlém. I když se nám nedařilo, i když jsme prohráli, tak jste byli na stadionu s námi. Doufám, že tak to bude i dál. Přeju vám hodně úspěchů," zakončil na stránkách sparta.cz sám Costa, jenž už operuje na Starém kontinentu více než dekádu.

Kanga by se mohl potkat s Novákem. Při jednáních si však klade podmínku v podobě Ligy mistrů

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.